Psychoterapia online alternatywa do wizyty w gabinecie

Psychoterapia online jest dla każdego. Warto, nawet jeśli nie mamy szansy pójść gdzieś do specjalisty, skorzystać z jego porady online.

Psychoterapia online oraz tradycyjny psychoterapia nie jest zarezerwowana tylko dla osób, które mają choroby psychiczne. Na konsultacje psychoterapeutyczne zgłosić się mogą również osoby, które chcą popracować nad swoimi emocjami, nauczyć się z nimi radzić. Psychoterapeuta pozwala nam też zrozumieć samego siebie. Dzięki temu mamy lepsze nastawienie do życia do innych ludzi i lepiej radzimy sobie w pracy. Psychoterapia kojarzy nam się bardzo często z gabinetem z sofami, rozmową twarzą w twarz i chusteczkami higienicznymi. Prawdziwy psychoterapeuta, różni się jednak od tych filmowych. Nie gładzi Cię po głowie, nie mówi, że będzie dobrze. Nie jest jak Twoja rodzina czy znajomi którzy powtarzają, że wszystko się ułoży. On pomaga Ci przejść przez to, z czym się zmagasz.

Czy psychoterapia online jest gorsza od tradycyjnej?

Psychoterapia online jest dla każdego. Warto, nawet jeśli nie mamy szansy pójść gdzieś do specjalisty, skorzystać z jego porady online.

Psychoterapia online nie różni się znacząco od psychoterapii przeprowadzanej w gabinecie. Jedynie faktem, że nie siedzisz twarzą w twarz z terapeutą. W dzisiejszych czasach jednak bardzo dużo rozmów przeprowadzamy właśnie za pomocą telefonów i komputerów. Jest to wygodne dla ludzi, którzy nie mają wolnego czasu, bardzo dużo pracują, nie mają możliwości wyjścia z domu lub pracują za granicą. Psychoterapeuci wychodzą im naprzeciw oferując usługi online. Jest to świetna alternatywa. Czasami nie potrafimy poradzić sobie z jakimś problemem czy emocjami, a nie mamy fizycznej możliwości pojawić się gdzieś osobiście. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będą dla nas terapie online.

Psychoterapia jest dla każdego.

Żyjemy szybko, czasem nie mamy czasu, aby pomyśleć o sobie o swoich emocjach, problemach. Warto czasem zweryfikować to czy specjalista nie pomógłby nam poradzić sobie z czymś, z czym do dawna sami sobie nie radzimy. Wizyta u psychoterapeuty nie zawsze oznacza, że mamy zaburzenia psychiczne. Czasem po prostu każdy potrzebuje wsparcia drugiej osoby i spojrzenia na jakiś problem z innej strony. Warto, nawet jeśli nie mamy szansy pójść gdzieś do specjalisty, skorzystać z jego porady online.