Praca z traktorem w roli głównej – jakie narzędzia pomocnicze?

harvest-803479_960_720

Nigdy nie jest za późno, aby upewnić się, że Twój ciągnik jest gotowy do pracy, łącznie z dobrze zaopatrzonym zestawem narzędzi. Na szczęście większość tego, czego prawdopodobnie potrzebujesz w zestawie narzędzi do ciągnika, to rzeczy, które już masz w garażu. Jeśli jednak uznasz, że są Ci potrzebne jakieś dodatkowe części rolnicze https://www.futurefarm24.pl/ z pewnością pomoże Ci uzupełnić zapasy.

Powrót do podstaw – jakie narzędzia do traktowa?

Jeśli występuje jakaś jedna stała w pracy ciągnika, to jest to wibracja. Po długim czasie spędzonym w terenie coś musi się poluzować. Luźne elementy mogą nagle stać się zgubionymi komponentami, więc dobry zestaw kluczy i nasadek może się przydać, aby rozwiązać problem, zanim wymknie się on spod kontroli. W przypadku większych śrub, jeśli nie masz jeszcze dużych nasadek, to szczypce zaciskowe są dobrym dodatkiem do skrzynki narzędziowej. W zależności od potrzeb przydadzą się również szczypce imadłowe i kilka różnych śrubokrętów.

Wiele akcesoriów do traktorów, takich jak kosiarki czy zgrabiarki, ma obracające się części. Wszystko, od wysokiej trawy po zbłąkany kawałek drutu kolczastego, może zaplątać się w prace. Pręty podważające, nożyce boczne, szczypce półokrągłe i dobry nóż przydają się do usuwania ciał obcych z obracających się części, aby mogły znów płynnie pracować. Podczas wyciągania drutu nie zapomnij o skórzanych rękawiczkach i ochronie oczu, na wypadek gdyby coś uderzyło w ciebie pod naciskiem.

Żadna skrzynka z narzędziami traktora nie powinna być bez puszki z olejem w sprayu i rolki taśmy klejącej, nie wspominając o rolce drutu. Niektóre opcje w sprayu, takie jak WD-40, wyjątkowo dobrze się sprawdzają podczas wielu sytuacji związanych z ciągnikiem.

Inne niezbędne narzędzia, które należy wziąć pod uwagę, mogą obejmować:

• młot kowalski,
• przenośny, wytrzymały łańcuch transportowy,
• dodatkowe nakrętki i śruby,
• gaśnica.

Nie zapomnij o operatorze! Zwłaszcza podczas pracy w czasie upałów – kolejnym problemem, którym należy się zająć, jest zdrowie operatora. Chociaż możesz nie umieszczać tych rzeczy w skrzynce z narzędziami traktora, rozważ posiadanie ich gdzieś w swoim traktorze. Butelki z wodą zapewniają nawilżenie, a krem z filtrem chroni skórę – oba te sposoby są sugerowane, aby zapobiec udarowi cieplnemu. Na wszelki wypadek zawsze miej na pokładzie apteczkę, ponieważ nawet niewielkie skaleczenie może zostać zainfekowane. Jeśli coś naprawdę pójdzie nie tak, rozważ taśmę klejącą i superglue jako część apteczki pierwszej pomocy.

Zawsze wyłączaj urządzenia zasilające przed przystąpieniem do dokręcania śrub, usuwania ciał obcych lub dokonywania jakichkolwiek innych regulacji. Może się wydawać, że naprawienie tego „zajmie tylko chwilę”, ale jeden fałszywy ruch może sprawić, że ta „chwila” potrwa całe życie. Oczywiście jest to tylko podstawowa lista rzeczy, które należy uwzględnić podczas każdej wycieczki traktorem. W zależności od tego, co robisz, sensowne może być zapakowanie uniwersalnego paska klinowego, dodatkowych sworzni, innych części zamiennych lub pilnika.

[TB]