Przenośnik taśmowy, który spełnia wymagania – czyli jaki?

overhead-conveyor-455464_960_720

Dzisiaj dostępna jest szeroka gama opcji przenośników – możesz wybrać przenośnik łańcuchowy, przenośnik taśmowy czy przenośnik rolkowy. A także wiele opcji żaroodpornych, ognioodpornych i olejoodpornych. Nadają się h do szerokiego zakresu zastosowań, od lekkich pojemników na soczewki kontaktowe do ciężkich przemysłowych przeładunków masowych. Przenośniki taśmowe mogą być zaprojektowane tak, aby spełniały wymagania – i to bardzo surowe!

Najważniejsze jest, by przenośnik był idealnie dopasowany do istniejącej linii produkcyjnej. Przenośniki taśmowe z napędem pneumatycznym, przenośniki ciągłe i te ze wspomaganiem pneumatycznym dostarczane to specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane urządzenia do ciągłego transportu przeznaczone do zaspokojenia zapotrzebowania na nowe maszyny do ciągłego transportu zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Na przykład, ze względu na stabilny przepływ ciągłej obsługi, ciągły rozładunek statku jest projektowany zgodnie z maksymalną wydajnością równą pojemności znamionowej. Przenośnik taśmowy można skonfigurować zgodnie z tą wydajnością znamionową, nie ma potrzeby wyposażania przenośnika o większej wydajności.

Przenośnik taśmowy z obsługą najwyższej jakości

Nowy przenośnik taśmowy ze wspomaganiem pneumatycznym rozwiązuje problemy przenośnika taśmowego z napędem pneumatycznym pierwszej generacji. Ma następujące cechy:

  • ochrona środowiska,

  • oszczędność energii,

  • rozruch przy dużym obciążeniu,

  • oszczędność kosztów,

  • stabilna praca,

  • długa żywotność.

Takie wysokie klasy przenośniki taśmowe znajdziesz tutaj: https://primacon.pl/pl/25/przenosniki-tasmowe. Przenośnik taśmowy jest powszechnym sprzętem do transportu materiałów. Szeroko stosowany w zakładach spożywczych, zakładach chemicznych, materiałach budowlanych, portach, przemyśle lekkim i innych gałęziach przemysłu. Popularne są również ciągłe przenośniki kubełkowe do materiałów sypkich i sypkich, ciągłe przenośniki kubełkowe w typowej konfiguracji, a także w wielu konfiguracjach zaprojektowanych specjalnie pod kątem wymagań projektu.

Są też często spotykane przenośniki pionowe, które służą do podnoszenia lub opuszczania pojemników, pudeł, tac, paczek, worków, worków, bagażu, palet, beczek, beczek i innych artykułów o stałej powierzchnia między dwoma poziomami, szybko i konsekwentnie z dużą wydajnością np. na platformach ładowanych automatycznie, czy na minimalnej powierzchni.

Przenośnik taśmowy składa się głównie z regału, taśmy transportowej, rolki taśmowej, urządzenia napinającego i urządzenia napędowego. Stojak połączony powinien być z doskonałą stalową płytą, posiada rolkę taśmową i rolkę nośną do napędzania i podtrzymywania przenośnika taśmowego oraz są też dwa najbardziej popularne sposoby napędu: napęd silnikowy redukcyjny i napęd koła pasowego z napędem silnikowym. Chodzi o ciągłe systemy przenośników taśmowych do szerokiego zakresu zastosowań, tak aby każdy mógł znaleźć opcję idealną dla siebie i dopasowaną do swoich potrzeb produkcyjnych zakładu, którym będą stosowane.