Planujesz studia medycyny estetycznej w Krakowie? Poznaj najlepsze uczelnie

1984599289w5srrkmwo1tjpqs2zyr3

Medycyna estetyczna kojarzy się wielu ludziom z poważnymi zabiegami, ingerującymi w wygląd człowieka. Do najczęściej wybieranych należą zabiegi związane ze zmianą rozmiaru i kształtu biustu, zmiana najbardziej newralgicznych części naszego ciała, w tym nosa, opadających powiek czy usunięcie tłuszczu z niechlubnych części ciała. Patrząc na rosnące zainteresowanie wykonywanymi zabiegami można pomyśleć o dziedzinie medycyny estetycznej jako pomyśle na biznes i własną zawodową przyszłość. Sprawdźmy, jakie studia w Krakowie umożliwią pracę w tej branży.

Które uczelnie w Krakowie umożliwiają pracę w zawodzie?

Wśród krakowskich uczelni wyższych dwie proponują kształcenie w branży medycyny estetycznej. Jedną z nich jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, która posiada ofertę edukacyjną szeroko związaną z dziedziną zdrowia. Wśród kierunków pierwszego stopnia znaleźć można takie kierunki jak dietetyka, kosmetologia czy fizjoterapia. Kierunek „Medycyna estetyczna dla lekarzy” jest kierunkiem studiów podyplomowych, dla osób posiadających już wykształcenie magisterskie. Oferta edukacyjna Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia jest odpowiedzią na rosnące zainteresowaniem na usługi medycyny estetycznej, a dość małą wiedzę w tym zakresie wśród lekarzy.

Dbając o wyższe wykształcenie, a także profesjonalną edukację, krakowska uczelnia o profilu zdrowotnym wprowadziła taki właśnie kierunek. W programie nauczania znaleźć można szkolenia z zakresu botoksu, wypełniaczy, używania laseru czy mezoterapii igłowej, a więc najczęściej wybieranych zabiegów.

Kolejną uczelnią proponującą kształcenie w zawodzie medycyny estetycznej jest Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie. Uczelnia proponuje kształcenie w formie studiów podyplomowych na kierunku „Nowoczesna kosmetologia w medycynie estetycznej”. Dwusemestralny kierunek skierowany jest do absolwentów uczelni kierunków medycznych i paramedycznych. Kierunek został stworzony z myślą o nowoczesnych kosmetologach, chcących poznać i poszerzać wiedzę z zakresu najnowszej kosmetologii. W programie studiów znaleźć można zagadnienia związane z zabiegami dotyczącymi ciała oraz wszelkich zabiegów, małoinwazyjne zabiegi na ciało, zabiegi z wykorzystaniem światła, bioinżynieria, podstawowe zagadnienia z podologii i kwestie związane ze skórą problematyczną. Jak widać ten kierunek studiów kształci bardziej profesjonalne, nowoczesne kosmetyczki niż tradycyjnych lekarzy medycyny estetycznej.

Studia medycyny estetycznej- szansa czy fanaberia?

W większych miastach znaleźć można kierunki związane z medycyną estetyczną. Istnieje rosnący popyt na kształcenie w tym zakresie, dlatego też liczba wolnych miejsc na studiach podyplomowych stopniowo wzrasta. Niewątpliwie branża medycyny estetycznej stworzona jest dla osób zainteresowanych pracą w zawodzie, a także rozwojem samej medycyny estetycznej. Osoby chcące się rozwijać w dziedzinie medycyny estetycznej mogą liczyć na atrakcyjne dochody.

Informacji udzielił nam salon medycyny i kosmetyki z Krakowa: http://vesuna.pl/ – dziękujemy!