Odkrywamy piękno Krakowa online

tumblr_o1fa5p5CR21s77v9po1_r2_1280

Jednym z najbardziej znaczących miast w Polsce jest oczywiście Kraków, którego niepowtarzalny styl i wyjątkowa atmosfera są w dużym stopniu tworzone przez zamieszkującą tam młodzież. Kraków był pierwszym miastem w Polsce w którym powstał uniwersytet – stało się w 1364 roku z ramienia Kazimierza III Wielkiego pod nazwą Akademii Krakowskiej i przekształcony został w UJ przez jego ponownych założycieli Władysława Jagiełłę i jego żonę Jadwigę. Ze względu na swoją bogatą historię wielu budynków uczelni jest szczęśliwie otwartych dla turystów i działają jako muzeum.

Ze względu na ogromną liczbę młodych ludzi, Kraków jest pełen ośrodków młodzieżowych zorientowanych na rozrywkę i rekreację – począwszy od hal sportowych, pubów aż do klubów muzycznych. Zwiększenie wpływu nowej generacji zmieniło to historyczne miasto w wielokulturową metropolię, do której przyciągane jest całe grono inwestorów zagranicznych poszukujących wysoko wykwalifikowanych pracowników i nowych miejsc biznesowych.

Modern Kraków

Nowoczesne Kraków jest oazą dla znanych marek, firm informatycznych i siedzib outsourcingu. Kraków pozostaje doskonałym przykładem zrozumienia jak ważną rolę powinno pełnić społeczeństwo w zapewnianiu środków rozwoju dla młodych ludzi, a także pokazuje idealnie jak wykorzystać ich bezpośredni wpływ i kreatywność. Dzięki lokalizacji w centrum Europy Kraków jest z łatwością dostępny zarówno z lądu, jak i z powietrza. Turyści z łatwością znajdą tam pożądane kwatery za odpowiednią cenę i w fajnym stylu.

Co trzeba zobaczyć?

Najpiękniejsza i reprezentatywna część Krakowa to Stare Miasto, położone w ścisłym centrum. Widać tam prawdziwą dbałość o detale, a rynek, przepiękny rynek tam się znajdujący to jeden z największych w Europie. W zależności od pory roku staje się sceną dla różnych festiwali, zgromadzeń, koncertów i targów.

Kazimierz

Oprócz niezwykle popularnego Starego Miasta warto też się wybrać do ciekawej, zabytkowej dzielnicy żydowskiej – nazywa się Kazimierz i znajduje się zaledwie kilka minut drogi od rynku. Stare Miasto zachwyca swoim pięknem i bogactwem, aa Kazimierz może początkowo wydawać się ponury i smutny. Nie daj się jednak zwieść pierwszym wrażeniu – Kazimierz to mistyczne i charyzmatyczny miejsce, pełne wspaniałych pubów, klubów i galerii – wszystko znajduje się w budynkach, które zachowały swój oryginalny styl. Dzięki swojej wielokulturowej tradycji i typowej polskiej gościnności, wszyscy goście mogą czuć się tu mile widziani.

Ipla.tv – odkryje uroki Krakowa dla Ciebie!

Jeśli chcesz oczarować się tym magicznym miejscu, powinieneś odwiedzić Kraków jak najszybciej. Jednak jeśli na tę chwilę nie jest to niestety możliwe – nie martw się. Telewizja internetowa ipla,tv w ramach swoich licznych kanałów telewizyjnych prezentuje wiele programów, które pomogą ci odkryć uroki Krakowa już dzisiaj. Wystarczy choćby obejrzeć film „Podróże marzeń – Kraków” dostępny w aplikacji ipla.tv by się o tym namacalnie przekonać. Telewizja internetowa ipla.tv czeka na wszystkich amatorów odkrywania najpiękniejszych miejsc w Polsce!