Noclegi w Krakowie na każdą kieszeń – porównujemy oferty hoteli

good-gallery-of-hotel-interior-design-15

Planujesz wyjazd na urlop do Krakowa? A może musisz odwiedzić to miasto w celach biznesowych? Warto zadbać o rezerwację miejsca w hotelu z dużym wyprzedzeniem – dzięki temu można mieć pewność, że będziemy wypoczywać w takich warunkach, jakie nas interesują.

Kraków pod względem turystycznym cieszy się sporym zainteresowaniem praktycznie o każdej porze roku. Jest celem długich urlopowych wyjazdów czy weekendowych wypadów na zwiedzanie najpopularniejszych miejsc. Nic więc dziwnego, że w mieście znajduje się doskonale rozbudowana baza hotelowa, a zróżnicowanie obiektów noclegowych jest tak duże, że każdy znajdzie wypoczynek na własną kieszeń.

Im większy luksus, tym wyższe koszty

Najdroższą opcją w Krakowie są hotele zlokalizowane w centrum miasta, najczęściej w pobliżu starówki, usytuowane w efektownych, odrestaurowanych obiektach. Wśród nich sporo jest hoteli na najwyższym poziomie z największą ilością gwiazdek. Nocleg w takich hotelach z pewnością jest bardzo luksusowy i komfortowy, ale co za tym idzie – nie należy do tanich. Luksusowe warunki pociągają za sobą wysokie ceny, które dla wielu turystów są po prostu zbyt wysokie.

Tańsze obiekty również są komfortowe i eleganckie

Dobrym rozwiązaniem na każdą kieszeń są hotele należące do ogólnopolskich sieci, najczęściej posiadające dwie lub trzy gwiazdki. Takie hotele można w Krakowie znaleźć zarówno w pobliżu centrum miasta, jak i na peryferiach, w pięknych okolicznościach przyrody. Hotele w nieco niższym standardzie są tańsze, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na tym, by nie płacić potężnych cen za noclegi. Nie oznacza to jednak, że pobyt w takim hotelu nie jest wygodny i komfortowy. Wszystkie obiekty hotelowe są eleganckie, komfortowo wyposażone i zapewniają swoim gościom wypoczynek na odpowiednim poziomie. Nieco mniejszymi standardami mogą się natomiast pochwalić hostele, których również w Krakowie nie brakuje. Kosztują mniej od hoteli, znajdują się w dobrych lokalizacjach, jednak trzeba liczyć się z tym, że warunki będą nieco słabsze niż w hotelu. To dobre rozwiązanie dla młodych osób, szczególnie studentów, którzy chcą podróżować za jak najniższe ceny.

Warto wybrać się na weekend do Zakopanego

Będąc w Krakowie warto również rozważyć wyjazd do Zakopanego, zimowej stolicy Polski, która cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników białego szaleństwa. Do Zakopanego warto wybrać się chociażby na weekend, aby poznać urok polskich gór, góralską kulturę i oczywiście wybrać się na spacer którymś z górskich szlaków. Planując wyjazd do Zakopanego warto zadbać o wygodny i komfortowy nocleg, najlepiej w obiekcie, który będzie miał piękne widoki na góry. Dobry hotel Zakopane można znaleźć zarówno w centrum miasta, przy Krupówkach, jak również na obrzeżach. Najważniejsze, by zapewniał wygodny wypoczynek, miał dobry dojazd i można było bez problemu dostać się z niego do centrum Zakopanego.