Nie masz pomysłu na własny biznes? Zacznij projektować lampy!

1775_2606industrial-union-made-pendant-lights3

Choć wydaje nam się, że polski rynek jest już pełen różnego rodzaju działalności gospodarczych, w tym mikro i małych firm skupiających rzemieślników, to nadal jest miejsce na nowe, nieszablonowe produkcje. Gołym okiem widać, że polski i zagraniczny rynek podbijają niestandardowe produkty codziennego użytku, które łączą w sobie nie tylko wygodę użytkowania, ale również estetykę wykonania, wygląd oraz spójność z resztą wystroju. Przedmiotem doskonale wpasowującym się w ten opis jest- wydawałoby się zwykła, pospolita- lampa.

Od pomysłu do produkcji

Sam pomysł posiadania własnej firmy produkującej lampy i systemy oświetleń jest ciekawy i nieco szalony. Chodzi głównie o to, że lampa jest jednym z elementów każdego domu, biura czy wnętrza, choć nie każdy zastanawia się nad jej obecnością we własnym lokum. Z pewnością znajdzie się taka grupa klientów, która oprócz przedmiotów dających światło będzie chciała mieć w domu przedmiot o oryginalnym, niecodziennym wyglądzie, co może być doskonałym motywem do rozpoczęcia działalności w tym temacie. Warto natomiast mieć świadomość, że sama branża nie jest specjalnie oblegana, ale chcąc zdobyć swoich klientów warto mieć pomysł na siebie i przede wszystkim wiedzę na temat prowadzenia takiego rodzaju działalności.

Firm zajmujących się produkcją oświetlenia na masową skalę jest trochę, dlatego też warto znaleźć niszę, którą będzie można z powodzeniem się zająć. Może to być na przykład produkcja oświetlenia zewnętrznego, produkcja oświetlenia typu LED czy stylizowanego na dany styl. Jeśli już obierzemy kierunek naszej działalności należy skupić się na konkretach. Chodzi przede wszystkim o dokładne rozplanowanie produkcji- zakładając firmę produkcyjną na mniejszą skalę warto pomyśleć o dostawcy podzespołów i elementów, a także znaleźć projektanta, jeśli sami nie mamy takiej umiejętności. Pozostają nam jeszcze kwestie marketingu i dokumentacji urzędowej, z którą boryka się każde przedsiębiorstwo.

Krakowski design w światowej cenie

Zarówno polski, jak i światowy rynek coraz częściej szuka ciekawych, nietypowych elementów dekoracyjnych do swoich domów czy miejsc pracy. Są to produkty użytkowe, dekoracyjne czy meble. Znaleźć można co najmniej kilka, kilkanaście przykładów na to, że produkty codziennego użytku produkowane często na mniejszą skalę, których trudno znaleźć w dużych, sieciowych sklepach zyskują coraz większą popularność. Ludzie szukają elementów wystroju, które będą nie tylko funkcjonalne, ale jedyne w swoim rodzaju.

Światło jest bowiem jednym z podstawowych elementów, które znajdziemy w każdym wnętrzu i coraz częściej w zewnętrznym otoczeniu budynków. Na co dzień pełni jedną z podstawowych ról, jednak nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, jak wiele rodzajem światła można osiągnąć w zwykłej domowej aranżacji wnętrza. Oprócz samych walorów, jakie dają poszczególne rodzaje oświetlenia, warto jest wzbogacić wystrój swojego wnętrza lampą o niebanalnym wyglądzie (polecamy lampy Zuma line. A takich na rynku ze świecą szukać.