Najlepsze stoki narciarskie we Włoszech gwarantują niezapomniane przeżycia!

Narty we Włoszech

Zastanawiasz się, gdzie jechać na narty zimą 2020/2021? Najlepsze narty we Włoszech już na Ciebie czekają. Długie trasy na stokach, piękne widoki, nowoczesne urządzenia oraz profesjonalny sprzęt do wypożyczenia na miejscu z pewnością zadowoląwszystkim zajawkowiczów.

Narty we Włoszech w promieniach słońca

Najbardziej udany urlop to taki, w którym od rana do wieczora świecie słońce. Jest to ważne zarówno latem, co daje nam piękną opaleniznę, jak i zimą, podczas zjazdu ze stoków narciarskich. Włoska sceneria uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świecie, a odbijające się słońce od pokrytych śniegiem gór i lasów tworzy widoki, które zapadają w pamięć na całe życie. Do Włoch przyjeżdżają narciarze z całego świata ze względu na różnorodność stoków, długość tras, a przede wszystkim rodzinną atmosferę. Włoskie miasteczka słyną z przytulnych wysoko standardowych hoteli oraz doskonałego jedzenia, dlatego narty we Włoszech zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów.

Na Włoskich trasach narciarskich nie spotkamy tłumów ze względu na ich ogromną ilość, długość oraz szerokość. Tak spory wybór tras i stoków rozkłada turystów równomiernie, dając przy tym swobodę oraz odpowiednią przestrzeń podczas zjazdów. Włochy to także nowoczesna infrastruktura, znakomite oświetlenie, profesjonalnie przygotowane miejsca postojowe z aromatyczna kuchnią oraz specjalne armatki śnieżne. Dodatkowo nowoczesne wyciągi na stoki dają gwarancję bezpieczeństwa i wygody.

Bogaty wybór ośrodków narciarskich – tu warto się wybrać!

Włoskie Dolomity, to najbardziej popularny rejon wśród narciarzy oraz jedno z największych pasm górskich w całej Europie. Również pasma południowego Tyrolu co roku oblegane są przez całą masę fanów nart i snowboardingu, ze względu na malownicze doliny położone u stóp lodowca. Włochy znane są z połączonych tras, które pozwalają na wielokilometrowe przejażdżki. Do najdłuższych regionów narciarskich należy Dolomit Superski. Tylko 1 skipass oferuje aż 12 ośrodków narciarskich łączących 1220 km tras, z podziałem na trasy łatwe, średnie oraz czarne szlaki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy z popularnych regionów ma do zaoferowania trasy zarówno dla początkujących narciarzy, zaawansowanych oraz dla prawdziwych profesjonalistów. Za pomocą jednego karnetu możemy w tym samym dniu zjeżdżać na nartach z dziećmi, a następnie samemu stawić czoła czarnym trasom. Wśród narciarzy dużym uznaniem cieszy się region Val di Sole popularnie nazywany Dolina Słońca. Najwięcej tras przeznaczonych jest dla zaawansowanych narciarzy, jednak 30% z nich zostało stworzonych z myślą o początkujących zajawkowiczach. Bardzo ciekawa jest również włoska karuzela Sellaronda posiadająca liczne nartostrady i połączone ze sobą wyciągi razem tworząc prawie 500 km tras.

Jakie atrakcje czekają na nas w przerwie od stoków?

Włochy słyną nie tylko z szerokich pasm górskich i bogactw natury i rozległych stoków, ale także ze znakomitej kuchni. Po całym dniu spędzonym na stokach czekają na nas przeróżne Włoskie restauracje z przepyszną kuchnią. Lokalne pasty, znakomita włoska pizza oraz dania mięsne, a do tego bogaty wybór odpowiednio dopasowanych win do każdego posiłku, dostarczą nam niesamowitych doznań smakowych, do których będziemy chcieli wracać każdego wieczoru. Oprócz tego spora ilość basenów, lodowisk i snowparków ucieszy wszystkich najmłodszych gości, a nocne wyjścia do barów i na dyskoteki pozwolą rozluźnić zmęczone mięśnie całodniowymi zjazdami.