Masaż tajski w Krakowie

59e37a7a773cf411758734

Masaż tajski w Krakowie jest innowacją w nowoczesnym salonie masażu, ale jest to starożytna forma masażu, który został opracowany przez buddyjskich mnichów w Tajlandii 2500 lat temu. Wybierając się na taki masaż Kraków jest doskonałą opcją, ponieważ używa się tam pasywnego rozciągania i łagodnego nacisku wzdłuż linii energetycznych ciała, aby zwiększyć elastyczność, rozluźnić napięcie mięśni i stawów oraz zrównoważyć systemy energetyczne organizmu.

Ponieważ masaż tajski wykonywany jest w pełnym ubraniu, niektórzy ludzie polecają go, jeśli czują się nieswojo z nagością. Jednak masaż tajski jest dobrym wyborem dla osób, które pragną się zrelaksować i poczuć się lepiej.

Jak wygląda taki masaż tajski?

Po pierwsze, trzeba leżeć na materacu, a terapeuta przykuca nad daną osobą, naciskając na jej nogi, po to, by zacząć. Może wykorzystać ciężar swojego ciała, aby przesunąć ciało w różne pozycje, i osiągnąć bierne rozciąganie. Wiele z tego, co robią terapeuci, jest niezwykłe i nieoczekiwane – i trzeba czuć się wystarczająco komfortowo ze swoim ciałem, aby się zrelaksować, podczas zabiegu. Masaże Kraków oferuje dostosowane do potrzeb i możliwości każdego klienta, dzięki czemu otrzymują oni odprężenie i spokój.

Masaż Kraków – co się dzieje podczas takiego zabiegu?

Masaż tajski zwykle działa z kompresją – rytmiczne ruchy nacisku skierowane są na tkanki mięśniowe ręką lub palcami. Masaż tajski zazwyczaj odbywa się na macie futon na podłodze, a klient nosi luźne lub elastyczne ubrania, takie jak do jogi.

Terapeuta znajduje się również na macie i porusza ciałem klienta na różnych odcinkach i pozycjach, bez żadnej pracy ze strony podopiecznego. Dlatego czasami nazywa się ją “leniwą jogą”. Masaż tajski może być zarówno relaksujący, jak i energetyzujący, więc jest dobrym wyborem, jeśli ktoś chce być aktywny po masażu.

Masaż w Krakowie jest wykonywany przez terapeutkę która stosuje różne sekwencje technik u klientów, którzy są układani twarzą w twarz, układani twarzą do dołu, siedzą lub po swojej stronie. Kontakt terapeuty z klientem jest stały, ale zamiast pocierać mięśnie, ciało jest ściskane, ciągnięte, rozciągane i kołysane. Masaże Kraków zapewnia na najwyższym poziomie, ponieważ wykonywane są przez wyszkolone i doświadczone masażystki z Tajlandii.

Wyjątkowość masażu tajskiego

Masaż tajski nie wymaga użycia oleju, co jest korzyścią dla klienta. Jeśli ktoś chce w czasie pracy lub zakupów wpaść na masaż a następnie wrócić do swojej działalności, może czuć się niezręcznie, gdy ma oleiste pozostałości na całym ciele. To nie jest problem przy masażu tajskim.

Masaż tajski nie wymaga stołu do masażu

W przypadku masażu tajskiego stół nigdy nie jest korzystny dla klienta. Ze względu na swój charakter wymaga on dużego ruchu i zmiany pozycji. Mata podłogowa jest bardziej pomocna i łatwiej się niej poruszać niż na wąskim stole do masażu. Dużą zaletą masażu tajskiego jest to, że terapeuci mogą idealnie wykorzystać swoją masę ciała. Stół do masażu zmniejsza tę przewagę, ponieważ nie pozwala na przeniesienie ciężaru bezpośrednio na klienta. Praca na macie podłogowej pozwala na lepszą ergonomię, szerszy zakres technik.

Masaż tajski umożliwia korzystanie z wielu różnych części ciała

Klienci wymagający głębszego masażu mają większe szanse na uzyskanie tego od tajskiej terapeutki, która może dobrze wykorzystać dłonie, przedramiona, łokcie, kolana i stopy. To tutaj w salonie masaż tajski oferuje ogromną przewagę nad innymi formami masażu.

Masaż tajski zawiera wiele ruchu i rozciągania

Jeśli klient leży w jednej pozycji i terapeuta naciska na jeden obszar, efekt jest bardziej zlokalizowany, niż gdy całe ciało jest poddawane wielu ruchom i rozciągnięciom, które wpływają na znacznie większe części ciała. Rozciąganie jest unikalną cechą masażu tajskiego. Jest to zasadniczo stosowana joga, ponieważ źródłem tajskiego masażu jest system yogi w Indiach. W efekcie klient otrzymuje masaż i sesję jogi w jednym zabiegu.

Masaż tajski działa z energią, a nie tylko ciałem

Tajska terapia masażu to nie tylko ciało. Jest to system ciało-umysł, który sięga głębiej niż mięśnie, tkanki i kości. Działa z energią życiową klientów poprzez wyrównywanie, przekazywanie i wzmacnianie energii rdzeniowej. Masaże Kraków prowadzi w zgodzie z dawnymi zasadami technik tajskich.

Terapeuta włącza wyższą świadomość i udoskonalone rozumienie energii i świadomości

Należy pamiętać, że masaż tajski był pierwotnie praktykowany przez mnichów w świątyniach. Został opracowany, jako system uzdrawiający ciało-umysł, nie tylko, jako metoda radzenia sobie z fizycznymi objawami.

Masaże Kraków – to idealne wykorzystanie ciężaru ciała, ergonomii, oddechu i energii

Podczas masażu tajskiego w Krakowie wielu klientów odczuwa jakby terapeuta płynął lub tańczył wokół ich ciał. Masaż tajski jest formą sztuki, która przypomina wdzięczny taniec między dwoma ciałami, klientem i terapeutą.

Artykuł opracowano wspólnie z salonem masażu Tajskiego http://www.tajskimasaz.pl/krakow/pl

Polecamy:
Jaki materac wybrać do snu?