Jaki materac wybrać do snu?

20200817102027_55e4dd454b54af14f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c4870267cd2924fc651be_1280.jpg

Ból pleców doskwiera bardzo dużej grupie Polaków. Nie musisz wcale cierpieć na poważne schorzenie w obrębie kręgosłupa, aby borykać się z problemem nieprzespanych nocy ze względu na doskwierający ci ból pleców i problem ze znalezieniem pozycji, w której wreszcie będzie ci wygodnie. Efekty niewyspania i ogólnego “połamania” odczuwać zaś możesz przez cały dzień, warto więc zainwestować w dobrej jakości materac.

  • Jaki materac do spania wybrać?
  • Jak pracuje materac ortopedyczny?

Jaki materac do spania wybrać?

Materace ortopedyczne to rozwiązanie, z którego skorzystać mogą nie tylko osoby borykające się z bardzo poważnymi dolegliwościami związanymi z bólem kręgosłupa. To rozwiązanie, o którym pomyśleć może każdy, kto cierpi na choćby drobne dolegliwości bólowe w odcinku szyjnym lub lędźwiowym. Ponadto, jeśli się nie wysypiasz, a znalezienie wygodnej pozycji do snu wcale nie jest takie łatwe, materac z pianki wysokoelastycznej może ci przynieść naprawdę dużą ulgę. Materace ortopedyczne to najczęściej materace piankowe. Ich zadanim jest zapewnienie odpowiedniego poziomu podparcia dla twojego kręgosłupa podczas snu, a przez to zwalczenie bólu lub też eliminacja bólu, który pojawia się po wstaniu z łóżka. Dobrze dobrany materac ortopedyczny może przynieść efekt podobny do codziennej, 30-minutowej sesji rozciągania.

Jak pracuje materac ortopedyczny?

Materace Kraków – wyszukiwarka pokaże ci z pewnościa wiele wyników, natomiast warto skupić się przede wszystkim na propozycjach ortopedycznych. Doskonałym rozwiązaniem jest materac z zaprojektowanymi strefami. Specjalnie wydzielone strefy w materacu przesuwają się w przeciwnych kierunkach do twojego ruchu podczas snu. Reagują więc na konkretne zachowania i dopasowują się do potrzeb twojego ciała. Dzięki przeciwnemu ruchowi poszczególnych stref materac generuje ruch rozciągający ciało właściwie bez twojego udziału. To z kolei przyczynia się do naturalnej regeneracji ciała. Delikatne rozciąganie się kręgosłupa przynosi wymierną ulgę wszystkim, którzy borykają się z bólem i dyskomfortem podczas snu, jak i bezpośrednio po nim. Nerwy przykręgosłupowe się rozluźnianią, ciało odpoczywa, a proces zapadania się kręgosłupa znacznie spowalnia. Poprawia się także krążenie. Efekt? Aktywna regeneracja kręgosłupa, zdrowy sen, eliminacja bólu. Znaczenie oczywiście ma także twardość materaca. Tę należy dobierać indywidualnie do swoich potrzeb, specyfiki codziennej aktywności. Dobrej klasy materac o odpowiednim stopniu twardości to najskuteczniejszy sposób na przespane noce.