Kredyty i pożyczki – najczęstsze pytania Krakowian

rendered_2

Na rynku finansowym możemy dziś znaleźć całe mnóstwo kredytów i pożyczek, które dostępne są praktycznie dla każdego. Zdecydowanie na lepszej pozycji są mieszkańcy dużych miast, w których znajdują się oddziały wszystkich banków i firm pożyczkowych. Wtedy bez problemu można pójść do banku i face to face porozmawiać z doradcą. Mieszkańcy Krakowa mają pod tym względem szereg możliwości – w ich mieście działa całe mnóstwo banków i firm pożyczkowych.

Mieszkańcy Krakowa, podobnie jak i większości innych dużych miast, bez problemu mogą skorzystać ze stacjonarnej oferty banków czy firm pożyczkowych. Owszem, jeszcze wygodniejsze byłoby zaciągnięcie kredytu czy pożyczki online, jednak wtedy mamy ograniczone możliwości, jeśli chodzi o rozmowę z doradcą finansowym i rozwianie wszelkich pojawiających się wątpliwości. Lepiej więc poświęcić nieco czasu na wyprawę do banku, zamiast wnioskować przez internet i podpisywać umowę niejako w ciemno, nie zwracając uwagi na poszczególne parametry kredytu czy na ważne zapisy w umowie.

Jaki będzie ostateczny koszt kredytu?

Mieszkańcy Krakowa, którzy sięgają po Kredyty czy pożyczki, najczęściej są zainteresowani, czy w ogóle bank udzieli im kredytu. Wiele osób jest już bowiem w pewnym stopniu zadłużonych – posiadają kredyty hipoteczne czy samochodowe, robią też sporo zakupów na raty. W takiej sytuacji nie ma co się dziwić, że bank nie udzieli kredytu, gdyż ocenia kondycję finansową potencjalnego klienta jako słabą. Przyszli klienci banków zainteresowanie są też ostatecznym kosztem kredytu, czyli ile łącznie będą mieli do spłaty i jaka będzie wysokość comiesięcznej raty. Wiele osób popełnia standardowy błąd i podczas obliczania kosztów kredytu bierze pod uwagę jedynie jego oprocentowanie. Tymczasem na koszt kredytu składa się wiele innych parametrów – marża, prowizja, ubezpieczenie czy koszty uruchomienia linii kredytowej. Może się więc okazać, że oferta, która z pozoru wydaje nam się bardzo tania i korzystna, będzie w rzeczywistości rozwiązaniem dosyć drogim.

Do doradcy po fachową opinię i wsparcie

Doradztwo kredytowe Tomasz Wostal to sposób na zdobycie wiedzy i wsparcia w dziedzinie kredytów. Doradca przyda się szczególnie tym osobom, które do tej pory nie brały żadnych kredytów i nie mają w tym temacie praktycznie żadnej wiedzy. Wtedy niezależny doradca od podtsaw wyjaśni im szczegóły konkretnej oferty, a w razie potrzeby poleci usługi innego banku. Do doradcy powinny wybrać się też osoby, które są już mocno zakredytowane i poszukują dobrych rozwiązań finansowych. Korzystając z usług doradcy kredytowego, można znaleźć sporo sposobów na wyjście z zadłużenia i poprawienie swojej kondycji finansowej. Dobry doradca ma potężną wiedzę, zna zasady działania banków czy firm pożyczkowych, jest w stanie sporo podpowiedzieć i znaleźć rozwiązania nawet w takich sytuacjach, które z pozoru wydają się patowe i beznadziejne.