3 powody, które przekonują mieszkańców Krakowa do płytki klinkierowej

king_kraków

Myślisz o elewacji budowanego domu i chcesz poznać najlepszy materiał do budowy? Oto dlaczego Krakowianie uważają, iż płytki klinkierowe są najlepsze.

Podjęcie decyzji o materiale do wykorzystania w wymarzonym domu może wydawać się trudne, ale kiedy wybierzesz płytki klinkierowe, możesz być spokojny, że wybierasz produkt, który przetrwa próbę czasu (nawet wieki) i zapewnia mnóstwo korzyści – zarówno tych, które są widoczne, jak i niewidoczne.

Płytki klinkierowe elementami budowlanymi:

  • przystępnymi cenowo,

  • łatwo dostępnymi,

  • masowo produkowanymi,

  • dokładnie przetestowanymi,

  • modułowymi.

Ich stosunkowo wysoka masa prowadzi do pożądanych właściwości akustycznych i termicznych. Wymagają one niewielu zabiegów konserwacyjnych lub nie wymagają ich wcale, a także charakteryzują się wysoką trwałością i nośnością. Wszystkie płytki klinkierowe produkowane w renomowanych firmach takich jak kingklinker.pl są pod ścisłą kontrolą zgodnie z europejskimi normami.

Oto kilka powodów, dla których tak wielu mieszkańców Krakowa zdecydowało się właśnie na klinkier!

1. Płytki klinkierowe są mało wymagające w utrzymaniu

Płytki klinkierowe nie wymagają malowania, uszczelniania ani ochrony przed termitami. Klinkierowe ściany nie gniją, nie blakną, nie łuszczą się ani nie rozpadają. Wszystko, czego potrzebują, to (bardzo okazjonalnie) wyczyścić je miękką szczoteczką, aby utrzymać ich dobry wygląd. Bazuje to wszakże na jednym z najwcześniejszych materiałów budowlanych znanych człowiekowi, budynki murowane były budowane ponad 2000 lat temu w czasach rzymskich i są nadal w użyciu – i wciąż dobrze się trzymają.

Ich wrodzone piękno jest trwałe, dlatego inwestorzy nieruchomości preferują je, wiedząc, że ich siła i piękno są trwałe i łatwe do utrzymania.

2. Płytki klinkierowe oferują właściwości termiczne

Klinkier jest materiałem budowlanym, który ma wyjątkowe właściwości “masy termicznej” Masa termiczna to zdolność ciężkiego, gęstego materiału do magazynowania ciepła, a następnie jego powolne uwalnianie, co oznacza, że w okresie letnim domy z płytki klinkierowe pozostają chłodne podczas najgorętszej części W chłodniejsze miesiące ściany przechowują ciepło w twoim domu i promieniują je do wewnątrz. Idealnie dopasowane do naszego klimatu, można je łatwo łączyć z izolacją, aby zapewnić najlepsze, efektywne cieplnie rozwiązanie budowlane.

3. Płytki klinkierowe wykonane są z naturalnych produktów

Opcja ta wykonana jest głównie z gliny i łupków, które są jednymi z najbogatszych materiałów dostępnych na ziemi. Są tworzone z minimalnymi odpadami, z których wszystkie mogą być ponownie wykorzystane w przyszłych produktach. Ponieważ są wykonane z naturalnych produktów i wypalane w niewiarygodnych warunkach, mogą wytrzymać niemal wszystko, co natura może rzucić na nie – bez utraty ich piękna i siły. Płytki klinkierowe nie mają też tendencji do uwalniania lotnych materiałów. Ich składniki są nietoksyczne. Oczywiście nie bez znaczenia jest też ochrona przed ogniem, wiatrem i wilgocią, jaką zapewniają dla domu.