Kraków w kilka godzin – co możesz robić?

krakow-1667260_640

Kraków według legendy został założony nad Wisłą przez księcia Kraka. Jest to niewątpliwie jedno z najstarszych polskich miast – pierwsze wzmianki historyczne, które są udokumentowane, pochodzą aż z X wieku. Jest to więc idealne miejsce dla miłośników historii i zabytków. Według danych przyjmuje się, że do Krakowa rokrocznie przyjeżdża nawet 10 milionów turystów. Co robić w Krakowie, gdy odwiedzamy go tylko na kilka godzin? Jak wykorzystać ten czas? Podpowiadamy!

Wykorzystaj czas w Krakowie

Nie zawsze przyjeżdżamy do Krakowa jako turyści, często zajmują nas inne sprawy – pojawiamy się na spotkaniu biznesowym, czekamy na transfer Kraków Pyrzowice, bo musimy dostać się na lotnisko, jesteśmy w mieście przypadkiem. I choć w biegu, z kilkoma godzinami zapasu, nadal możemy zobaczyć ciekawe miejsce i poczuć klimat tego miasta. Jak wykorzystać wolny czas w Krakowie? 

Co zobaczyć w Krakowie? 

Masz kilka wolnych godzin w Krakowie? Sprawdź, co możesz robić!

Dla miłośników spacerów – Droga Królewska i planty

Droga Królewska to przyjazny dla turystów szlak, który rozpoczyna się na Placu Matejki, a kończy na Wawelu. Malownicza trasa została wyznaczona przez ulice: Floriańska, Rynek Główny, Grodzka, Senacka, Kanoniczna. W dawnych czasach w tym miejscu odbywały się orszaki królewskie zmierzające na wzgórze wawelskie, obecnie jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc ze względu na podążanie szlakiem, który prowadzi przez wszystkie ważne miejsca starego Krakowa! Możesz więc przejść się ulicami miasta i zobaczyć, co miasto ma do zaoferowania.

Warto również wybrać się pospacerować na plantach. Planty to piękna, zielona przestrzeń, która otacza krakowskie Stare Miasto. Zostały stworzone w latach 1822–30. Idealne jako ucieczka od tętniącego życiem centrum miasta, gdzie można się zatrzymać dla odrobiny ciszy i spokoju lub po prostu cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu z członkami rodziny!

Katedra Wawelska

Warto również wstąpić do Katedry Wawelskiej, która jest bardzo ważna dla polskiej historii. Katedra na Wawelu jest pięknym kościołem, który był miejscem koronacji wielu polskich królów i gdzie można zobaczyć bogato zdobione ołtarze, posągi z różnych materiałów. Oprócz tych elementów, które znajdują się w jej wnętrzu, znajdują się tam również krypty, do których zwiedzający mają dostęp po uiszczeniu niewielkiej opłaty przy wejściu. Aby zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta, także należy wnieść opłatę.

Kraków idealnie nadaje się nawet na krótkie wycieczki, zarówno dla miłośników spacerowania i zwiedzania zabytków.