Kilka najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Krakowie

tandem-skydivers-603631_1280

Szukasz pomysłu na ciekawe i aktywne spędzenie wolnego czasu w Krakowie? To nic trudnego – stolica Małopolski oferuje całe mnóstwo atrakcji, wśród których coś dla siebie na pewno znajda miłośnicy różnych form aktywności. Najważniejsze, aby wybierać takie formy relaksu, które naprawdę będą sprawiać nam przyjemność. W przeciwnym razie nie będzie to dobry pomysł, a czas, który mielibyśmy spędzić ciekawe, będzie można uznać za stracony.

Skoki spadochronowe

Doskonałą opcją dla osób, które lubią niezapomniane wrażenia i sporą dawkę adrenaliny, są skoki spadochronowe w Krakowie. Dzięki temu można zobaczyć, jak wygląda miasto z lotu ptaka, a przy tym spędzić niezwykłą przygodę na wysokościach. Skoki spadochronowe to dobra opcja dla osób, które już skakały, jak i dla zupełnych amatorów. W tym drugim przypadku skacze się bowiem w tandemie z instruktorem. Nie trzeba się obawiać o technikę skoku, wyposażenie czy bezpieczeństwo. Oczywiście, trzeba pamiętać, aby wybierać wyłącznie sprawdzone i renomowane usługi skoków ze spadochronem. Skoki spadochronowe nie należą do tanich atrakcji, jednak warto w nie zainwestować. Pozostawiają bowiem niezapomniane wspomnienia i dają przeżycia, których nie da się powtórzyć na ziemi.

Zwiedzanie zabytków

Komu aż tak duża dawka adrenaliny nie jest potrzebna, może wybrać się na zwiedzanie zabytków Krakowa, których jest naprawdę sporo. Praktycznie w ciągu jednego dnia nie ma szansy na odwiedzenie wszystkich atrakcyjnych i polecanych miejsc. Zanim wybierzemy się na zwiedzanie, dobrze jest przejrzeć różne wirtualne przewodniki i tak sobie zaplanować spacer po mieście, by był jak najbardziej atrakcyjny. W niektórych miejscach można też wybrać opcję zwiedzania z doświadczonym przewodnikiem – w ten sposób o wiele lepiej poznamy fragment lokalnej historii.

Śladami kultury i sztuki

Miłośnicy artystycznych wrażeń mogą znaleźć w Krakowie sporą ofertę kulturalną w galeriach sztuki, na wystawach czy w klubach z ciekawymi koncertami. W Krakowie praktycznie codziennie dzieje się coś ciekawego, a oferta kulturalna jest tak rozbudowana, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Warto jednak sprawdzać ją z pewnym wyprzedzeniem, wiele imprez jest biletowanych i nie da się na nie wejść tak po prostu z ulicy.

Wycieczki rowerowe

Kraków można zwiedzać niekoniecznie na piechotę, ale również na dwóch kółkach. Wyprawa rowerowa będzie prawdziwą przyjemnością, w mieście jest bowiem sporo ścieżek rowerowych i wiele udogodnień dla rowerzystów. Można wiec spędzać czas aktywnie, zwiedzać miasto i dotleniać się. Turyści, którzy w mieście są przejazdem, niekoniecznie musza mieć ze sobą własne rowery. W stolicy Małopolski znajdziemy sporo rowerowych wypożyczalni, które oferują szeroki wybór jednośladów górskich, miejskich czy trekkingowych.

Aktywne zwiedzanie od kuchni

Ciekawym pomysłem zwiedzania miasta jest też wędrówka po lokalnych restauracjach i knajpkach w celu zapoznania się z lokalną kuchnią i posmakowania najlepszych regionalnych specjałów. Zanim wybierzemy się na takie zwiedzanie, warto jednak sprawdzić, co dobrego polecają mieszkańcy miasta i turyści. Wyprawa całkowicie w ciemno może bowiem skończyć się poważnym kulinarnym niewypałem.

Polecamy:
Kurs rysunku w Krakowie nie tylko dla przyszłych studentów architektury