Podróż do Krakowa – czego nie możesz pominąć w planie wycieczki?

pexels-photo-46273

Planujesz wyjazd służbowy lub turystyczny do Krakowa? Miasto z pewnością zaoferuje Tobie całe mnóstwo atrakcji, a przy tym warto pamiętać, że ze stolicy Małopolski jest już całkiem niedaleko do zimowej stolicy Polski, Zakopanego. Warto wiec zarezerwować sobie trochę czasu, aby móc wybrać się do podnóży Tatr, spróbować pysznych oscypków od górali czy też przejść się Krupówkami.

Osoby, które planują podróż do Krakowa, powinny zadbać o to, by mieć czas na odwiedzenie wszystkich krakowskich atrakcji. A pod tym względem stolica Małopolski ma do zaoferowania naprawdę wiele. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i wielbiciele dobrej kuchni czy ciekawej oferty kulturalnej. Na zwiedzanie Krakowa warto mieć co najmniej kilka dni. Miasta nie da się bowiem dobrze poznać w jeden dzień czy w czasie weekendowego wypadu. Dobrze jest więc zaplanować sobie zwiedzanie Krakowa na przykład podczas dłuższego urlopu czy wakacji. Wtedy dopiero będziemy mogli zobaczyć to wszystko, czego nie ma szansy zwiedzić w czasie krótkiej wycieczki.

Warto poznać regionalne przysmaki

Planując wyjazd do Krakowa warto również pamiętać, że miasto znajduje się w bardzo urokliwym miejscu i można przy okazji zwiedzić nieco więcej niż tylko sam Kraków. Dobrym pomysłem jest chociażby jednodniowa wycieczka do Zakopanego, gdzie można poczuć prawdziwie góralski klimat. Do Zakopanego o każdej porze roku przybywają nie tylko miłośnicy zimowych sportów czy wędrowania po stokach, ale również osoby, które doskonale czują się w góralskim klimacie i lubią naładować baterie i wypocząć przy dźwiękach góralskiej kapeli, jedząc regionalne przysmaki. Sprawdzona restauracja Zakopane Krupówki to doskonała propozycja dla osób, które chcą spróbować prawdziwych, lokalnych produktów w różnych odsłonach. Restauracja w Hotelu Kasprowy Wierch oferuje szeroki wybór dań regionalnych zarówno w tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych odsłonach. Dzięki czemu każdy miłośnik dobrego jedzenia znajdzie w ofercie coś idealnego dla siebie. Jeśli już jesteśmy w Zakopanem, warto próbować przede wszystkim regionalnych dań i przysmaków, jakich nie znajdziemy ani na Mazurach, ani nad morzem, ani tym bardziej w czasie egzotycznych wypadów.

Szybka wycieczka zachęci do dłuższej podróży

Gdy wybierzemy się na jednodniowy wypad z Krakowa do Zakopanego, raczej nie zdążymy zobaczyć zbyt wiele. Spacer po Krupówkach czy obiad w restauracji będzie musiał w zupełności wystarczyć. Jeśli już jednak poznamy zimową stolicę Polski z bliska, warto zainteresować się dłuższym pobytem w niej. Na kolejny wyjazd możemy już sobie zarezerwować miejsca w hotelu na kilka dni, dzięki czemu z pewnością nie zabraknie nam czasu na zwiedzanie nie tylko Zakopanego, ale również wielu okolicznych atrakcji. Zakopane i polskie góry mają to do siebie, że gdy choć raz tu przyjedziemy, będziemy chcieli wracać częściej i na dłużej.