Jak zwiedzać Kraków? Tylko z przewodnikiem!

pexels-photo-46273

O Krakowie mówi się, że nawet osoby, które się w nim urodziły i żyją sto lat, tak naprawdę nie zobaczyły wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Kraków ma przebogatą przeszłość, jednak też coraz częściej to te najnowsze budowle przyciągają do siebie turystów. W stolicy małopolski co krok czeka na nas coś nowego. Wystarczy wyjechać na tydzień, a w miejscu PRLowskiego kiosku stoi teraz wykwintna knajpka o niemałej sławie. Jak więc zwiedzać Kraków, żeby nie spędzać w nim stu jeden lat, a jednak wyjechać z przekonaniem, że wiedziało się wszystko, co najważniejsze?

Historia Polski w pigułce

Zacznijmy od historii. I od tego, co tak naprawdę chcesz w Krakowie zobaczyć. Być może nie wszyscy są fanami królów Polski i chętnie odpuściliby sobie Wawel. Albo dla kogoś innego oglądanie kościołów jest prawdziwą katorgą. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, czego nie masz ochoty zwiedzać – jesteś na dobrej drodze. Dzięki wykreśleniu z listy tego, co Cię nie interesuje, zyskasz kolejne drogocenne godziny. A zapewne Kraków wykorzysta je na to, by zrobić na Tobie piorunujące wrażenie.

Przewodnik po Krakowie – kultura na każdym kroku

Jeśli obejrzałeś już wszystkie zabytki i nasyciłeś się średniowieczną aurą, w stopniu, jaki był dla Ciebie akceptowalny, pora rozejrzeć się za innymi atrakcjami. Nieważne z jakiego innego miasta Polski jesteś, w Krakowie kultura i jej rozwój na pewno otworzą Ci oczy ze zdumienia. Miasto żyje cały czas, rozrasta się w błyskawicznym tempie, a w jego centrum toczy się wieczna impreza. Na miłośników całonocnych tańców czeka szereg przeróżnych klubów. Z kolei melomani będą zaskoczeni ilością koncertów i wystąpień operowych, na które można się dostać praktycznie od ręki. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się także miejsca, w których powstawały jedne z pierwszych polskich kabaretów – tam też będzie można rozsiąść się i śmiać bez ustanku przez dwie godziny. Po zaspokojeniu duchowych zachcianek nie zapomnijmy również o tych bardziej prozaicznych ? trzeba się najeść! A miejsc z dobrym jedzeniem w Krakowie nie brakuje. Można się skusić na osławioną zapiekankę albo spróbować dań z drugiego końca świata. Można zjeść na ławce w parku lub też na złoconych fotelach. Można wydać na dobry obiad 15zł albo i pół wypłaty. Taki urok Krakowa.

Twój własny szlak turystyczny

Jak się więc zwiedza Kraków? Po swojemu. Nie warto trzymać się kurczowo utartych szlaków turystycznych. Być może w mało popularnej alejce zobaczysz coś, co urzeknie Twoje serce, albo w kawiarni na krańcu miasta wypijesz najlepszą kawę pod Słońcem. Niech zwiedzanie Krakowa z krakowzwiedzanie.pl będzie dla Ciebie ciągłym odkrywaniem, zarówno uroków przeszłości, jak i teraźniejszości.

Polecamy:
Dlaczego warto zorganizować firmową wigilię?