Jak odnowić swój telefon w prosty sposób?

pexels-photo-1061580

Nie chcesz wydać małej fortuny na nowy telefon? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby urozmaicić wygląd i wydajność obecnego modelu!

Niektórzy eksperci branżowi wierzą, że osiągnęliśmy szczyt doskonałości telefonów, czyli punkt, w którym nie ma już żadnej rzeczywistej potrzeby aktualizacji tych gadżetów. Gdy znajdziesz telefon, który Ci się podoba, po co wydawać znów sporo pieniędzy, aby uzyskać nieco szybszy procesor lub nieco ulepszony aparat?

Oczywiście, starsze telefony mogą mieć problemy. Żywotność baterii jest spora i prawdopodobnie jest jednym z głównych czynników decydujących o zakupie nowego. Ale jest też estetyka: czasem po prostu nudzi ci się ten sam stary telefon. Chcesz czegoś błyszczącego, chcesz czegoś nowego….

Zastanów się? Są przecież sposoby, aby stary telefon był jak nowy! Kilka ulepszeń, kilka poprawek, i nagle możesz odczuwać mniejszą potrzebę aktualizacji. Zacznijmy od  baterii.

Zainstaluj nową baterię

Nowa bateria może znacznie przyczynić się do tego, aby Twój telefon wyglądał jak nowy. Ale jeśli nie masz umiejętności posługiwania się małą elektroniką, zatrudnij profesjonalistę do wykonania tego zadania. Nawet ukochany iPhone może zacząć pokazywać swój wiek, jeśli chodzi o baterię i prawdopodobnie będzie tak samo z każdym telefonem, który ma więcej niż rok. Z biegiem czasu baterie tracą pojemność – nie da się tego obejść. Być może więc i w przypadku Twojego telefonu nadszedł czas na zainstalowanie nowej baterii – i nic bardziej nie sprawia, że telefon wygląda jak nowy niż właśnie nowa bateria!

Kup nową obudowę

Dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę wzorów obudów, ale także pozwala przesłać grafikę, aby stworzyć własną niestandardową obudowę. Choć może się wydawać, że jest to bez sensu – bo przecież i tak twój telefon leży w futerale, dzięki temu na pewno Twoja miłość do niego odżyje na nowo. Ta obudowa przecież może zapewnić coś więcej niż tylko ochronę: może zmienić cały wygląd telefonu! Jeśli od dawna na co dzień spotykasz się, powiedzmy, z podstawową czernią swojego telefonu, dlaczego nie zamienić jej na czerwony szałowy odcień? A może telefon z logo ulubionego zespołu?

To niedopowiedzenie powiedzieć, że jest wiele opcji… Bogactwo tematycznych etui i case’ów właściwie nie ma końca i to nie tylko dla  najbardziej popularnych modeli telefonów jak Samsung czy iPhone. Są także niestandardowe opcje: Możesz przesłać własne zdjęcie lub kompozycję i przekształcić ją w etui. To takie proste!

Nie zatrzymujmy się jednak na samej obudowie – nawet najpiękniejsza będzie marnie wyglądać, jeśli ekran jest zniszczony…. Warto więc zainwestować w tym miejscu w opcje takie jak szybka ochronna czy też w razie konieczności wymienić cały ekran na nowy. Wyświetlacz bez tych tak dobrze znanych Ci pajączków naprawdę może sprawić, że niskim kosztem poczujesz się jakbyś zyskał nowy gadżet. Zresztą najlepiej sam wejdź na listę produktów gdzie kupisz nowy wyświetlacz Samsung i przekonaj się, że wymiana takiego wyświetlacza to mały wydatek z naprawdę dużym efektem.