Jak zorganizować bal karnawałowy rodem z baśni?

005-timeseventcenter

Bale karnawałowe przestają powoli być domeną przedszkolaków. Okazuje się, że dorośli coraz chętniej biorą udział w takich imprezach, nawet gdy wymagane są przebrania. To świetny pomysł na spędzenie zimowego weekendu. Jeśli rozważasz zorganizowanie balu, chętnie Ci w tym pomożemy.

Każdy bal karnawałowy powinien mieć motyw przewodni. Zastanów się więc nad tematem imprezy, którą chcesz zorganizować. Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Możesz zaprosić na bal księżniczki i książęta, piratów, postaci z „Gwiezdnych Wojen”, z horrorów czy urządzić przyjęcie w stylu lat ’20, ’30, ’60 albo ’80. Zaplanuj je z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Daj szansę gościom na przygotowanie odpowiednich strojów.

Teraz rozważ ilu gości chcesz zaprosić na bal zorganizowany przez Ciebie. Od tego zależy jak duża sala na imprezę we Wrocławiu będzie Ci potrzebna. Zainteresuj się przynajmniej kilkoma. Sprawdź czy nadają się to tańca, jak wygląda ich wystrój i czy jest możliwość przygotowania specjalnej dekoracji. Zapytaj o możliwości rozlokowania stołów. Istotne jest również to, czy lokal posiada zaplecze w postaci własnej kuchni i doświadczonej obsługi.

Gdy już sala balowa z prawdziwego zdarzenia zostanie zarezerwowana, czas zająć się dekoracjami. Przygotuj taki wystrój lokalu, który ściśle będzie powiązany z motywem przewodnim imprezy. Postaw na zróżnicowane tekstury, ciekawe serwetki, przystrojenie stołów. Niezwykle ważną rolę w całości wystroju odgrywa oświetlenie. Ono wprowadzi odpowiednią atmosferę i pomoże uczestnikom balu wczuć się w jego klimat. Ciekawym akcentem będzie zaproponowanie gościom imprezy unikalnej oprawy muzycznej. Poszukaj melodii, które będą korespondowały z tematem wydarzenia. Jeśli taka muzyka będzie grana w tle już od samego początku gwarantujemy, że uczestnicy docenią to działanie i również bardziej zaangażują się w swoje role.

Menu. Przystawki, pełne dania czy zimny bufet – wybór należy do Ciebie. Ten aspekt balu jednak również można dostosować do jego tematyki. Przygotowane posiłki mogą być odpowiednio stylizowane. Poza tym, doświadczony kucharz poradzi sobie z potrawami w stylu brytyjskim, amerykańskim, a nawet tymi rodem z baśni. Twoi goście będą mieli okazję, aby spróbować czegoś dla nich nowego (być może) i w niecodziennej formie. Z pewnością to docenią.

Jeśli myślisz o przygotowaniu balu karnawałowego, skorzystaj z naszych usług. Chętnie pomożemy Ci w tym zadaniu. Times Event Center to centrum rozrywkowe Wrocławia. Mamy już doświadczenie w organizacji najróżniejszych imprez. Mieliśmy okazję przygotowywać wieczory panieńskie, kawalerskie, wesela, imprezy rodzinne, firmowe, uroczyste obiady dla wielu osób, a nawet różnego rodzaju bale – sylwestrowe, karnawałowe, itp. Nasz zespół złożony jest z profesjonalistów, którzy traktują swoją pracę poważnie. Zapraszamy Cię na spotkanie podczas którego omówimy szczegóły eventu, który chcesz zorganizować. Wspólnie zaplanujemy bal karnawałowy rodem z najpiękniejszych baśni.