Gdzie na masaż w Krakowie? Lista Top gabinetów

Northern-Utah-Massage-Therapy-School

Masaże są bardzo przyjemną czynnością, zarówno dla osób szukających relaksu po wysiłku, jak i dla osób zmagających się z bólami, chociażby kręgosłupa. W każdym mieście znaleźć można kilka lokalizacji, które są bardzo często odwiedzane przez amatorów dobrego masażu. My dzisiaj postaramy się znaleźć najlepsze gabinety z masażem w Krakowie i sprawdzimy, dlaczego właśnie te miejsca cieszą się takim zaufaniem swoich gości.

Gdzie na masaż w Krakowie?

Chociaż masaże kojarzą nam się z formą relaksu i odprężenia, to jednak traktowane są jako forma rehabilitacji i w pierwszej kolejności sprawdzimy dobre gabinety rehabilitacyjne, zajmujące się masażem jako formą rehabilitacji właśnie. W Krakowie samych dobrych gabinetów o takim charakterze właśnie można wymienić co najmniej kilkanaście. I tak wyliczając kolejno należy pamiętać o Centrum Promocji i Zdrowia Aqua, Centrum Leczenia i Rehabilitacji Kręgosłupa APIM, Centrum Rehabilitacji i Rekreacji Joga Centrum, Fizjo- Med., Gabinet Gimnastyki Korekcyjnej i inne. Czemu wspomnieliśmy akurat o tych gabinetach rehabilitacyjnych, zajmujących się masażem? Bowiem te wspomniane gabinety są często wspominane jako godne polecenia. Część z nich specjalizuje się w działaniu na rzecz kręgosłupa, natomiast pozostała część zajmuje się ogólnie rehabilitacją. Oprócz gabinetów rehabilitacyjnych świadczących usługi masażu kręgosłupa należy również wspomnieć o gabinetach odnowy i SPA, które w ofercie również mają masaże.

pobrane (1)Chociaż w tej drugiej kategorii stawia się bardziej na relaks, to dobrze wykonane również pozytywnie wpływają na nasz zmęczony kręgosłup. Wśród placówek SPA oferujących masaż pleców w ofercie często polecane są min. Verde Massage & Beauty, Face and Body Institute, Thai Smile, oferujący masaże tajskie czy Studio Twojego Zdrowia Butterfly Massage. Chociaż placówki te oferują masaże z dziedziny SPA, a nie o charakterze typowo rehabilitacyjnym, to są równie często i chętnie polecane przez swoich klientów. Gabinety te polecone są ze względu na profesjonalizm oraz prawidłowe wykonanie wszelkich zabiegów, co miało bezpośredni wpływ na poprawę samopoczucia.

Po co iść na masaż?

Masaże mają długą tradycję, zwłaszcza w krajach Wschodu, czego wpływ widać obecnie w gabinetach SPA. Bez względu na to, na jaki konkretnie gabinet się zdecydujemy, jedno jest pewne- poprawnie wykonany masaż może zdziałać cuda bezpośrednio na nasz kręgosłup oraz pośrednio na całe nasze samopoczucie.

Jak wybrać dobry gabinet masażu?

Dostępna na rynku oferta gabinetów masażu, zarówno w Krakowie, jak i w innych, równie dużych miastach jest dość pokaźna, przez co możemy mieć problem z dokonaniem wyboru odnośnie sprawdzonego gabinetu z masażem. Aby wybrać coś stworzonego na naszą miarę należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, czego potrzebuje nasz kręgosłup- czy masaż jest zalecony przez ortopedę, przez co konieczne jest wykonanie go w gabinecie rehabilitacyjnym, czy chcemy spróbować masażu dla czystej przyjemności, bez powodów zdrowotnych.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące e strony www.c7med.pl