Najlepszy kantor w mieście – top 5 placówek w Krakowie

kantorlistapl-jak-korzystac

Na wakacje podjąłeś sezonową pracę w Szwajcarii. Cieszysz się, bo wpłynie Ci trochę zastrzyku finansowego, który podreperuje Twój dosyć skromny budżet. Zastanawiasz się jednak, gdzie wymienisz franki, które ze sobą przywieziesz? Mieszkasz w Krakowie? Polecę Ci najlepsze kantory w Twoim mieście.

Top 1 na naszej liście

Kantor wymiany walut przy ul. Karmelickiej. W kantorze tym, jak w każdym innym wymienisz walutę. Jednakże tutaj prowadzący kantor wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów i pozwalają na negocjację cen. Nie w każdym bowiem kantorze będziesz miał taką możliwość. Tutaj możesz prowadzić negocjacje, co do ceny, którą chcesz uzyskać przy wymianie waluty. Zawsze warto spróbować powalczyć, choćby o parę złotych. Należy też zaznaczyć, iż kantor ten obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i też biznesowych.

Top 2 na naszej liście

Kantor wymiany walut „Grodzki” przy ul. Pijarskiej. W tym kantorze również istnieje możliwość negocjacji ceny za jaką chcesz wymienić swoją walutę. Miłym akcentem w stronę klienta jest to, iż kantor czynny jest także w sobotę. Wiele innych tego typu instytucji jest czynnych tylko w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Kantor znajduje się tuż obok Bramy Floriańskiej.

Top 3 na naszej liście

ledger nano sKantor wymiany walut „Akcent” przy ul. Krakowskiej. W tym oto kantorze niespodzianka czeka na stałych klientów. Dlaczego? Otóż prowadzący niniejszy kantor pomyśleli o swoich stałych klientach, bowiem to właśnie dla nich w kantorze przygotowano preferencyjne ceny po których mogą oni sprzedać, bądź też zakupić walutę, która ich w danym momencie interesuje. Kantor znajduje się obok Placu Wolnica.

Top 4 na naszej liście

Kantor wymiany walut przy ul. Długiej. To kolejna rewelacyjna placówka dla Ciebie. W kantorze tym bowiem masz możliwość rezerwacji waluty, a także możliwość zablokowania kursu danej waluty na godzinę przed zawarciem transakcji. Ponadto jeżeli transakcja dotyczy większej sumy gotówkowej, to możesz jej dokonać w osobnym pomieszczeniu. Kantor ten także obsługuje prócz klientów indywidualnych, również i klientów biznesowych.

Top 5 na naszej liście

Kantor wymiany walut przy Alei Pokoju. W tym miejscu także czeka Cię miła niespodzianka, bowiem jeśli dysponujesz większą ilością gotówki, którą chciałbyś wymienić, możesz otrzymać rabat. I jeszcze jedna oferta za którą prowadzącym ten kantor należy się wielki plus, kantor jest czynny nawet w niedzielę. Zatem na wymianę waluty możesz poświęcić tutaj dowolny dzień w tygodniu.

porownanie-kursu-eur-kantor-bank

Pamiętaj także o tym, iż przed dokonaniem swojej transakcji możesz sprawdzić kurs euro w kantorach internetowych, byś mógł porównać sobie ceny z tymi, które obowiązują w kantorach fizycznych. Zawsze trzymaj się jednej zasady, by pieniądze wymieniać „z głową”, to jest wymieniać w taki sposób, by na tej transakcji nie stracić, a wręcz przeciwnie, nawet na niej co nieco zyskać. Przecież nie po to spędzisz całe wakacje pracując w pocie czoła, by nie mieć z tego żadnego zysku.

Na podstawie: portal kantorlista.pl

kantorlistapl-jak-korzystac