Czy laser frakcyjny CO2 jest skuteczny na blizny?

woman-6309453_1280

Blizna jest naturalną częścią procesu gojenia, ale czasami pojawiają się blizny w miejscach, w których preferujemy gładką, nieskazitelną skórę, a nie skórę o nieprawidłowej fakturze i kolorze. Jednym z rodzajów blizn, których doświadcza wiele osób, są blizny potrądzikowe. Szczęśliwie, dobry certyfikowany dermatolog może pomóc zmniejszyć lub wyeliminować blizny potrądzikowe dzięki wygodnym i łatwym zabiegom laserowego usuwania blizn.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to zabieg, który radykalnie poprawia wygląd blizn za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Ten stosunkowo bezbolesny zabieg jest skierowany do głębokich warstw skóry i może radykalnie poprawić blizny potrądzikowe w jednym zabiegu. Laserem CO2 leczona jest tylko część skóry, pozostawiając elementy nietkniętej skóry, które:

• wspomagają proces gojenia
• ograniczają przestoje do minimum.

Jakie są zalety leczenia blizn potrądzikowych?

Dzięki zabiegowi laserowemu zaczerwienienie i obrzęk nadreaktywnych blizn zostały znacznie zmniejszone, wraz z bólem i wrażliwością typową dla większych blizn. Po zabiegu blizny stają się zauważalnie mniej widoczne, jaśniejsze, gładsze i bardziej miękkie. Takie zabiegi laserem frakcyjnym naprawdę mają sens.

Czy jestem dobrym kandydatem do laserowego leczenia blizn potrądzikowych?

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych nie jest odpowiednie dla każdego. Jeśli masz ukryte schorzenia skóry, takie jak łuszczyca lub trądzik torbielowaty, laserowe usuwanie blizn może nie być dla Ciebie idealnym procesem. Kompleksowa konsultacja ze specjalistą jest ważna przy ustalaniu, czy ta procedura jest dla Ciebie odpowiednia, czy nie. Dla pacjentów, którzy chcą usunąć lub zatuszować blizny, dostępne są alternatywne zabiegi kosmetyczne i medyczne. Przed podjęciem kolejnych kroków potrzebujemy porady eksperta.

Kiedy jest dobry czas na leczenie blizn potrądzikowych?

Blizna potrądzikowa powinna być całkowicie zagojona, zanim rozważysz leczenie skóry, dlatego zalecamy odczekanie co najmniej sześciu miesięcy. Dzięki temu blizna może w pełni dojrzeć i może złagodzić potrzebę leczenia korekcyjnego w przyszłości, jeśli blizna nadal się zmienia.

Jak działa laserowe leczenie blizn potrądzikowych?

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych polega na odnowieniu powierzchni skóry dotkniętej blizną. Do tej procedury używa się rękojeści, aby dostarczyć krótkie impulsy energii lasera do tkanki bliznowatej. Laser CO2 wytwarza światło o określonym natężeniu, które będzie w stanie przeniknąć przez skórę i tkankę bliznowatą i dotrzeć do nowej tkanki znajdującej się pod spodem. Lasery działają poprzez wywieranie podwójnego działania na wewnętrzną strukturę blizny. Gdy światło lasera wchodzi w kontakt z naczyniami krwionośnymi wewnątrz blizny, naczynia te zostają uszczelnione, skutecznie odcinając dopływ krwi do blizny.

Jednocześnie ciepło pochodzące z lasera zmienia morfologię komórek kolagenowych wewnątrz blizny. Połączony rezultat tych dwóch mechanizmów to bardziej miękka, mniej wrażliwa blizna, która teraz będzie wyglądać bardziej jak normalna skóra.