3 mity dotyczące karmienia psów – czas je rozwiać!

french-bulldog-4019784_1280

Oddzielenie faktu od fikcji związanej z karmieniem pozwoli Twojemu zwierzakowi cieszyć się szczęśliwym, zdrowym życiem. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących mitów na temat karmy dla zwierząt domowych oraz prawda, która się za nimi kryje.

1. Czy psy mogą jeść karmę dla kotów? Czy koty mogą jeść karmę dla psów?

Chociaż dostępnych jest kilka produktów w puszkach, które zaspokajają potrzeby obu gatunków, większość karm jest zaprojektowana specjalnie dla kotów lub psów.

Koty wymagają większej ilości białka i tłuszczu niż większość psów i mają specyficzne wymagania dotyczące dodatkowej tauryny. Psy, które jedzą za dużo karmy dla kotów, są narażone na przybieranie na wadze, a nawet zapalenie trzustki. Koty, które jedzą karmę dla psów, są narażone na przybieranie na wadze, gdy karma jest bogata w węglowodany, a także bardziej narażone na niedobory ważnych aminokwasów, takich jak tauryna.

2. Czy najlepsze pokarmy to te od weterynarzy?

Podczas gdy duże marki sprzedawane w gabinetach weterynaryjnych mogą być reklamowane jako żywność premium, z najwyższej półki, jedno spojrzenie na składniki mówi inną historię. Te formuły, wytwarzane przez dużych konglomeratowych producentów żywności, czerpią znacznie więcej białka ze zbóż lub produktów ubocznych zboża, takich jak mączka z glutenu kukurydzianego, ryż piwny i pszenica, niż ze zdrowych źródeł mięsa.

Te marki, i wiele podobnych, które można znaleźć w sklepach spożywczych, zawierają również produkty uboczne drobiowe, które składają się z resztek nienadających się do spożycia przez ludzi, takich jak stopy, dzioby, nierozwinięte jaja i jelita wszystko anie nie czyste mięso. To tanie, niskiej jakości źródło białka, które jest znacznie gorzej przyswajalne niż czysta mączka z kurczaka. Te składniki są znakiem rozpoznawczym złej jakości żywności i nie różnią się niczym od marek dyskontowych w sklepie spożywczym.

Chociaż formuły mogą zawierać kilka specjalistycznych składników, aby pozycjonować je jako specjalną dietę w przypadku schorzeń, takich jak wsparcie stawów, zdrowie dróg moczowych itp., lepszym sposobem leczenia tych schorzeń jest naprawdę zdrowa żywność i jedna lub więcej codziennych suplementów .

Szukając najlepszego jedzenia, mięso i nazwany posiłek mięsny, taki jak mączka z kurczaka lub mączka z jagnięciny, powinny być wymienione przed zbożami. Nasze psy i koty zostały stworzone przez naturę do spożywania białka pochodzącego z mięsa, a nie zbóż. Wysoka zawartość zbóż w wielu karmach dla zwierząt domowych jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do narastających problemów z otyłością i alergią u zwierząt domowych (nie oznacza to, że wszystkie zboża są szkodliwe dla psów i kotów!) Wysokiej jakości karmy możesz szukać tutaj: e-pazur.com/psy-karma-sucha-dla-psa .

3. Czy sucha karma czyści zęby Twojego psa i kota?

Ten mit jest bardzo powszechny, nawet wśród niektórych weterynarzy, ale zdecydowanie nie jest to prawda. Psy i koty mają bardzo spiczaste zęby – nawet trzonowce mają ostre krawędzie, a nie płaskie. Te zęby są przeznaczone do gryzienia, rozrywania i żucia surowego mięsa, więc kiedy pies lub kot zjada karmę, jedzenie nie ociera się o dolne części zębów ani w pobliżu dziąseł, gdzie zaczynają się problemy z zębami.