Dlaczego warto rozważyć leasing pracowników?

content marketing

Kiedy Twoja firma staje w obliczu potrzeb związanych z zatrudnieniem, często pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest zatrudnienie długoterminowe. W rzeczywistości dostępnych jest wiele alternatywnych rozwiązań dotyczących siły roboczej, które zaspokajają potrzeby rekrutacyjne, z których każde ma swoje własne cechy, korzyści i koszty. Leasing pracowniczy to rozwiązanie kadrowe, które należy rozważyć z następujących powodów.

Zmniejsz obciążenie kosztami administracyjnymi

Według statystyk przeciętna firma wydaje 36,6% płac brutto na świadczenia pracownicze, a kolejne 8,5% na administrację płac. Biorąc pod uwagę koszty administracji kadrowej związane z wdrażaniem własnych pracowników oraz zapewnianiem bieżących świadczeń i przetwarzania płac, współpraca z agencją rekrutacyjną w celu wynajmu pracowników jest opłacalną alternatywą, ponieważ agencja ponosi te koszty administracyjne według stawki all-inclusive.

Ograniczenie odpowiedzialności pracodawcy

Leasing pracowników z Ukrainy oznacza, że niezależna agencja pośrednictwa pracy jest zarejestrowanym pracodawcą dla Twoich pracowników. Poprzez struktury leasingu pracowniczego agencje zatrudnienia pomagają, działając jako bezpieczna przystań dla Twojej firmy, przyjmując na siebie odpowiedzialność i zobowiązania związane z byciem pracodawcą.

Dostęp do planów i stawek pożądanych świadczeń

Agencje oferujące usługi leasingu pracowniczego mogą wykorzystać ekonomię skali, a zatem mogą negocjować z dostawcami świadczeń. Oznacza to, że agencja pracy może być w stanie zaoferować bardziej konkurencyjne i pożądane korzyści, takie jak rozszerzone ubezpieczenie zdrowotne, plany dentystyczne i emerytury, po znacznie niższych kosztach, niż Twoja firma mogłaby wynegocjować samodzielnie.

Uzyskaj wsparcie w zakresie zarządzania wydajnością

Jeśli współpracujesz z aktywną agencją rekrutacyjną, która zarządza wydajnością swoich pracowników za pomocą zaplanowanych przeglądów i programów retencji, pracownicy, których wynajmujesz, będą otrzymywać na bieżąco wsparcie ze strony agencji rekrutacyjnej. Chociaż ten aktywny styl zarządzania nie zawsze jest wymagany przez firmy wynajmujące pracowników, niektóre firmy wolą go, ponieważ umożliwia obiektywną informację zwrotną zarówno pracownikowi, jak i firmie, a także zapewnia wsparcie szkoleniowe i rozwojowe, gdy jest to wymagane.

Leasing pracowniczy to nie tylko outsourcing działu kadr i płac. Często małe i średnie firmy nie mają luksusu posiadania „działów” do obsługi tych niezbędnych funkcji HR. Dzięki leasingowi pracowniczemu firmy są w stanie oferować swoim pracownikom znacznie szerszą gamę wsparcia HR ze względu na charakter relacji współzatrudnienia.

Współpraca z agencją rekrutacyjną może działać jak twój port w burzy, będąc zarejestrowanym pracodawcą, który chroni cię przed obawami odpowiedzialności, jednocześnie zapewniając dodatkowe korzyści zarówno dla ciebie, jak i dla twoich pracowników.

Skontaktuj się z agencją pracy już dziś, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach leasingu pracowniczego i sprawdzić, czy jest on odpowiedni dla Twojej firmy.