Depilacja laserowa w Krakowie – gdzie udać się na zabieg?

woman-5860176_960_720

Usuwanie zbędnego owłosienia to niekończąca się opowieść w przypadku, gdy decydujemy się na tradycyjną depilację maszynką do golenia czy woskiem. Choć z pewnością jest to rozwiązanie szybkie i niedrogie, usunięte włoski szybko odrastają, nierzadko są grubsze i bardziej gęste, a przez to również bardziej widoczne. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa, która zapewnia trwałe usunięcie całego zbędnego owłosienia. Jeśli interesuje Cię usuwanie zbędnego owłosienia laserem w Krakowie, wybierać renomowane salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej.

Każdy, kto usuwa zbędne owłosienie maszynką lub woskiem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to droga przez mękę. Golenie włosków maszynką powoduje, że odrastają bardzo szybko, najczęściej już po kilku dniach. Co więcej, trzeba liczyć się z podrażnieniami, które nie są zbyt estetyczne. Usuwanie włosków woskiem jest nieco bardziej trwałe, jednak dolegliwości bólowe, jakie temu towarzyszą sprawiają, że niewiele osób decyduje się na taki sposób. Depilacja laserowa nie ma żadnych wad, jakie wiążą się z tradycyjnymi metodami usuwania zbędnego owłosienia. Ma za to zdecydowanie więcej zalet niż te metody razem wzięte.

Dlaczego depilacja laserowa?

Depilacja laserowa ma zupełnie inny mechanizm działania niż golenie czy wyrywanie włosków woskiem. Odbywa się przy użyciu nowoczesnych laserów – wiązka lasera wnika głęboko w skórę, a barwnik melanina pochłania tę energię, niszcząc przy tym cebulki włosków wraz z ich korzeniami. Taka metoda depilacji sprawia, że nie tylko włoski są usunięte, ale również ich cebulki i korzenie – a więc nie mają z czego odrosnąć. Zabieg depilacji za każdym razem dostosowany jest do indywidualnych potrzeb osoby, która mu się poddaje – przede wszystkim gęstości włosków, ich koloru czy karnacji skóry. Aby efekt był trwały, zabieg powinien być powtórzony kilka razy. Pojedynczy zabieg usuwa bowiem około 30 procent włosków – tych, które są aktualnie na etapie aktywnego wzrostu. Dzięki depilacji laserowej można zaoszczędzić czas, jaki spędzamy na usuwaniu zbędnego owłosienia, a także cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Skuteczna depilacja laserowa w Krakowie to propozycja dla każdego, komu zależy na wygodzie, komforcie i doskonałym wyglądzie.

Gdzie wykonać depilację laserową?

Choć na rynku dostępne są już urządzenia do samodzielnej depilacji laserowej, którą można wykonać w domu, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnych zabiegów. Urządzenia do domowego użytku mają słabszą moc, wymagają również pewnych umiejętności w ich użytkowaniu. Nie zawsze też usuwają włoski bezboleśnie, choć producenci stale zapewniają, że tak właśnie jest. Zabiegi wykonywane w nowoczesnych, profesjonalnych gabinetach, dysponujących zaawansowanym technologicznie sprzętem na pewno będą zarówno bardziej skuteczne, jak i wykonane we właściwy sposób. Jeśli interesuje Cię bezbolesna depilacja w Krakowie, wybieraj te salony i gabinety, które są sprawdzone, polecane przez osoby, które już miały wykonywaną depilację, a także pracują na nowoczesnych sprzętach i dbają o jak najbardziej sterylne warunki. Depilacja laserowa w Krakowie, wykonana w dobrym salonie czy gabinecie medycyny estetycznej to najlepszy sposób, aby pozbyć się zbędnego owłosienia i raz na zawsze zapomnieć o maszynce do golenia, woskach, piankach i innych specyfikach do domowej depilacji. Owszem, jest to zabieg dosyć kosztowny, jednak z pewnością opłacalny, jeśli weźmiemy pod uwagę świetne i trwałe efekty.