Idealna średnica węża silikonowego a jego zastosowanie

pexels-erik-mclean-4517069

Wybierając węża silikonowego przede wszystkim bardzo ważne jest, aby zakupić odpowiedni rozmiar. Węży silikonowych nie można rozciągać ani obkurczać, aby uwzględnić błędy. Jeśli wybierzesz wąż, który jest za duży, ryzykujesz zbyt mocne zaciśnięcie, co po prostu uszkodzi dany produkt – bezpowrotnie.

Wybranie zbyt małego węża spowoduje rozerwanie wewnętrznej strony węża i może spowodować oderwanie się kawałków silikonu i przedostanie się do systemu. Nie nadaje się do turbosprężarki, chłodnicy lub wlotów powietrza.

Jak dobrać rozmiar węża silikonowego?

Węże silikonowe sprzedawane są według średnicy wewnętrznej, a nie zewnętrznej. Musisz wybrać węża o średnicy wewnętrznej odpowiadającej zewnętrznej średnicy rury, do której chcesz się podłączyć. Im mniejsza średnica, tym cieńsza wełna, im większa średnica, tym grubsza wełna. W przypadku producenta istnieje tolerancja średnicy wewnętrznej ze względu na skurcz, która zwykle wynosi +/- 0,5 mm.

Dzisiaj niejeden producent sprzedaje wysokiej jakości węże silikonowe i dlatego z pewnością znajdziesz wiele informacji technicznych na stronach www tych producentów i w sieci internetowej, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni produkt. Często są pytani o rozmiar węża i dlatego stworzyli obszerny zasób wiedzy, aby wyjaśnić ten proces.

Odnoszą się w swoich materiałach często do kwestii nieporozumień na temat węży silikonowych, gdzie ludzie myślą, że jeśli włożą silikonowy wąż do wrzącej wody, to się rozciągnie. Jednak wzmocniony poliestrem silikon samochodowy nie rozciąga się ani nie kurczy pod wpływem temperatury, dlatego zanurzanie we wrzącej wodzie jest bezcelowe.

Kiedy wybrać węże silikonowe?

Wymiana standardowych gumowych węży podciśnieniowych w pojeździe na węże silikonowe jest korzystna pod wieloma względami, ale jednym z głównych powodów jest odporność, jaką zapewnia silikon na ekstremalne warunki, na jakie narażone są węże podciśnieniowe. Z biegiem czasu narażenie na wysokie temperatury w pojeździe może spowodować przeciekanie lub pękanie gumowych węży podciśnieniowych, co może spowodować wiele innych problemów w pojeździe. Z drugiej strony silikon nie jest podatny na tego rodzaju uszkodzenia, ponieważ lepiej znosi ekstremalne temperatury niż guma.

Ekspresy do kawy

Wężyk silikonowy jest idealny do ekspresów do kawy z dwóch głównych powodów – jest odporny na ciepło i nie jest podatny na przeciekanie. Niezależnie od tego, czy używasz standardowego ekspresu do kawy, ekspresu do kawy, czy ekspresu do cappuccino, węże silikonowe zapewniają niezawodność i trwałość, której potrzebujesz. Ponadto węże silikonowe są bezpieczne dla żywności i nie wchłoną żadnych chemikaliów zawartych w detergentach ani innych środkach czyszczących używanych do czyszczenia maszyny.

Produkcja

Węże silikonowe doskonale sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach produkcyjnych oraz w wielu różnych gałęziach przemysłu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz węży do zastosowań produkcyjnych w przemyśle napojów, mleczarskim, spożywczym, biotechnologicznym czy farmaceutycznym, skorzystasz z wytrzymałości, trwałości i elastyczności, które zapewniają węże silikonowe.