Bezpieczne użytkowanie grzejników elektrycznych – wskazówki od ekspertów

room-heater-1290546_960_720

Porządne firmy projektują każdy swój produkt z bezpiecznym frontem i środkiem. Prawda jest też taka, iż właściwie używane nasze grzejniki elektryczne powinny być znacznie bezpieczniejsze niż inne rodzaje ogrzewania.

Jeśli chcesz kupić bezpieczną nagrzewnicę elektryczną, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest znalezienie europejskiego znaku bezpieczeństwa. Jest to najwyższy standard bezpieczeństwa osiągalny na rynku brytyjskim. Ten znak znajdziesz na produkcie, jego opakowaniu i literaturze oraz na większości grzejników elektrycznych.

I pamiętaj, że w przypadku grzejników elektrycznych paliwo nie jest spalane wewnętrznie, więc nie ma otwartego płomienia, nie ma ryzyka powstania oparów, tlenku węgla ani niebezpieczeństw związanych z przechowywaniem i wymianą butli gazowych związanych z używaniem przenośnych grzejników gazowych.

pogotowie elektrycznePrzy prawidłowym zastosowaniu grzejniki elektryczne są jednym z najbezpieczniejszych sposobów na ogrzanie pomieszczenia.

Pamiętaj o tych podstawowych wskazówkach bezpieczeństwa za każdym razem, gdy używasz grzejnika elektrycznego

-Unikaj kupowania używanych grzejników.
-Postaw grzejnik na płaskiej powierzchni, z dala od potencjalnej przeszkody.
-Nie zasilaj grzałki za pomocą przedłużacza, ponieważ mogą one być łatwo przeciążone, powodując pożary.
-Nigdy nie przykrywaj, nie układaj ani nie pozostawiaj odzieży na grzejniku elektrycznym.
-Nigdy nie używaj go do suszenia ubrań!
-Trzymaj grzejnik w bezpiecznej odległości, co najmniej metra, od ubrań, zasłon i mebli.
-Zawsze wyłączaj grzejnik i pozwól mu ostygnąć przed przeniesieniem.
-Grzejnik powinien być regularnie sprawdzany pod kątem uszkodzeń i zużycia. Nie używaj go, jeśli masz wątpliwości lub jeśli widoczne są uszkodzenia.
-Zawsze używaj przenośnej grzałki zgodnie z przeznaczeniem.

Szukając nagrzewnicy elektrycznej, kupuj od uznanych producentów i sprzedawców detalicznych i żądaj, aby produkt był opatrzony znakiem który jest absolutną gwarancją bezpieczeństwa. Jeśli masz pytania dotyczące zalecanego zastosowania różnych typów grzejników elektrycznych, skontaktuj się z Termoplaza– na pewno chętnie Ci doradzą.

Wiele przypadków, o których się mówi uwypukla zagrożenia dla młodzieży i osób starszych związane z urządzeniami elektrycznymi, zwłaszcza grzejnikami elektrycznymi. Centrum straży pożarnej i bezpieczeństwa wspomaga tydzień elektrycznego bezpieczeństwa przeciwpożarowego ważnymi poradami na temat tego, jak włączyć zagrożenia, które mogą czaić się w twoim domu.

Według ekspertów Straży Pożarnej istnieje niebezpieczeństwo, że sytuacje związane z grzejnikami się pogorszą, ponieważ ludzie zmagają się z rachunkami za ogrzewanie i mogą uciekać się do małych grzejników, aby zrównoważyć różnicę kosztów / ciepła.

Trzy podstawowe nieporozumienia narażają ludzi na ryzyko:

• Bezpieczne jest pozostawienie włączonych i nienadzorowanych grzejników
• Używają ich, aby można było utrzymać w cieple starszych i nieruchomych krewnych.
• Myślenie, że można elektryczne grzejniki pozostawić włączone przez całą noc.

Przesłanie ekspertów jest proste: jeśli musisz użyć przenośnego grzejnika elektrycznego, musisz mieć na niego cały czas oko. Nigdy nie pozwól, aby zbliżył się zbyt blisko do wszystkiego, co może się od niego rozgrzać, i wyłącz go, jeśli opuszczasz pokój. W ten sposób możesz mieć pewność, że będzie ci ciepło i będziesz bezpieczny.