16 Maraton Krakowski tuż, tuż – sprawdź najlepsze miejsca do treningu

_MG_1711mini

Kraków, choć jest stolicą województwa, to spełnia wiele innych ról, począwszy od miasta dającego zatrudnienie, miasta studentów, ale to także miasto dające mnóstwo możliwości dla osób stawiających na aktywną formę wypoczynku. Możliwości do wyboru jest wiele, ale my dziś przyjrzymy się idealnym miejscom do biegania w Krakowie.

Gdzie biegać w Krakowie?

Wiosną szczególnie widać biegaczy w różnych miejscach Krakowa. Fakt faktem miejsc stworzonych do biegania jest w Krakowie sporo, jednak istnieje lista miejsc, które są szczególnie ulubione przez krakowskich biegaczy. Patrząc na okolice centrum, już na krakowskich plantach, okalających rynek widać sprinterów. Z racji dużej ilości osób spacerujących blisko centrum w czasie ładnej pogody trudno znaleźć wygodne miejsce do uprawiania joggingu. Niedaleko centrum znaleźć można krakowskie Błonia, czyli jedną z bardziej znanych łąk w centrum tak dużego miasta. Błonia są ulubionym miejscem krakowskich amatorów sportu.

To właśnie na Błoniach można spotkać joggerów, ale również rolkarzy, rowerzystów i właścicieli psów ze swoimi pupilami. Na szczególną uwagę zwracają krakowskie parki. Wśród najczęściej wybieranych przez biegaczy w Krakowie znajdują się Park Krakowski, Park Jordana oraz Park Lotników, znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego. Mówiąc o krakowskich miejscach do biegania nie można pominąć Bulwarów Wiślanych. Jest to idealne miejsce do różnego rodzaju wypoczynku, chętnie wybierane przez Krakowian, dlatego też nad Wisłą często można spotkać rowerzystów, rolkarzy oraz biegaczy właśnie.

Dla kogo Kraków?

Kraków kojarzony jest z miastem typowo turystycznym i historycznymi zabytkami. Oprócz tego miasto oferuje szereg różnorodnych możliwości dla swoich mieszkańców oraz osób odwiedzających miasto. Amatorzy uprawnia sportu znajdą zarówno wiele atrakcyjnych możliwości, jak i wiele miejsc, w których można uprawiać sport na świeżym powietrzu. Poprawa pogody w połączeniu z różnorodnością miejsc dodatkowo zachęca do rozpoczęcia przygody ze sportem.

Dla kogo uprawianie sportu?

Od jakiegoś czasu łatwo zauważyć wzrost zainteresowania sportem. Wydawać by się mogło, że jest to chwilowa moda, jednak jak widać, kształtuje się grupa osób aktywnie uprawiających sport. Chociaż jak w każdym dużym mieście, w Krakowie istnieje wiele klubów fitness i miejsc, w których można dbać o formę, jednak pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz. Mieszkając w Krakowie nie sposób nie ulec urokowi miasta i nie połączyć przyjemnego podziwiania miasta z aktywną formą wypoczynku.

Decydując o rodzaju aktywności fizycznej warto wiedzieć o atutach biegania. Sport uprawiany na świeżym powietrzu dotlenia cały organizm, wpływa na wydolność organizmu, poprawia kondycję i odchudza. W zależności od stylu, częstotliwości i prędkości samego biegu można wiele osiągnąć – od wspomnianego odchudzenia, poprzez pobicie własnego rekordu, na udziału w maratonie kończąc. I co ważne, bieganie można trenować w pojedynkę lub wspólnie, co generuje możliwość poznania nowych ludzi.

Przez 16 maratonem Krakowski zadbaj również o inne partie mięśni, które wspomogą twoją kondycję i wytrzymałość. Polecamy ćwiczenia ze strony http://eporady.eu/cwiczenia-na-brzuch/.