Te porady żywieniowe przydadzą się każdemu

Zdrowy catering

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc postanowiłeś zadbać o swoje ciało? W takim razie wprowadź w swoje życie zdrowe zasady żywieniowe, które są uniwersalne i pomogą Ci poczuć się lepiej we własnym ciele. Wskazówki w szczególności przydadzą się osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Zupki chińskie, parówki z minimalną ilością mięsa, pasty rybne bez ryby… To codzienność wielu z nas. Osoby, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać, przede wszystkim powinny zyskać świadomość, co do tego, że to, co na pozór wydaje się być zdrowe – niekoniecznie takie musi być! Nawet musli fitness może okazać się przepełnione niezdrowym cukrem. Warto zatem swoją przygodę ze zdrową dietą zacząć od uważnego czytania składów na etykietach produktów w sklepach. Jeżeli nie masz do tego głowy i czujesz, że się w tym nie odnajdziesz, po prostu postaw na zdrowy catering, który da Ci gwarancję, że każdego dnia zjesz pysznie i zdrowo.

Zapomnij o słodkich napojach i postaw na regularne posiłki

Błędem wielu osób jest to, że piją słodkie napoje. Są one bardzo kaloryczne, zatem zrezygnuj z napojów w kartonach, smakowych wód, napojów energetycznych… One wszystkie mają zbędne kalorie, które mogą powodować, że tyjesz. Te napoje możesz zamienić na zwykłą wodę, herbaty (w szczególności zielone oraz czerwone), napary owocowe, a także ziołowe. Możesz do wody dodawać również sok z cytryny. Postaraj się przede wszystkim ograniczyć cukier. Na początku może to być trudne, jednak gorzka herbata może być równie pyszna, co ta słodka. Ważne jest również to, abyś postawił na regularne posiłki, więc jedź minimum trzy razy w ciągu dniu. Aby uregulować jadłospis, możesz go spisać na kartce, dzięki czemu będziesz świadomy tego, jak wygląda Twoja dieta.

Porcje mają znaczenie

Nie zapomnij o pilnowaniu porcji. Nie oszukuj się i nie nakładaj na talerz ogromu jedzenia. Aby ułatwić sobie życie, możesz po prostu korzystać z mniejszych talerzy. W takiej sytuacji naczynie będzie wypełnione po brzegi. Nie zapominaj również o tym, że podstawą Twojej zdrowej diety przede wszystkim powinny być warzywa i to one muszą zapełniać połowę talerza obiadowego. Możesz także całkowicie przedstawić się na catering wegetariański albo catering wegański, ponieważ są one bardzo zdrowe i chwalone przez wielu dietetyków.

Jedz powoli

Wiele osób zapomina o tym, że posiłkiem należy się delektować. Spożywają go w biegu, przez co mózg nie zdąży zarejestrować tego wydarzenia. Ponadto jedzone na szybko przekąski w biegu często są niezdrowe i wysokokaloryczne. Poświęć na każdy posiłek około dwudziestu minut. Usiądź na spokojnie przy stole, wycisz się, a każde kęs przeżuwaj nawet dwadzieścia razy. Jeżeli chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, jednak nie masz pomysłu na odpowiednio zbilansowany jadłospis, postaw na porady specjalistów. Znajdziesz ich w firmie Fit Apetit, gdzie czeka na Ciebie zdrowy catering. Możesz tam również liczyć na bardzo korzystne, konkurencyjne ceny. Zapoznaj się z ofertą od FitApetit na catering dietetyczny Częstochowa.