Zniżka dla taty! Polecamy miejsca, gdzie w Krakowie dostaniesz rabat na zakupy

krakow-dla-dzieci-atrakcje

Coraz częściej spotkać można ojców spędzających aktywnie czas ze swoim dzieckiem. Choć tą pozytywną zmianę widać głównie w dużych miastach, to jednak podział czasu spędzanego z dziećmi jest widoczny także w mniejszych miejscowościach. Sprawdźmy, jakie atrakcje czekają na ojców w Krakowie.

Co czeka na ojców w Krakowie?

Jedną z atrakcji związanych ze spędzaniem czasu wolnego jest Muzeum Narodowe. Instytucja kulturalna oferuje szereg zniżek dla zwiedzających, a kilka różnych wystaw daje możliwość spędzenia czasu z dziećmi według swoich upodobań. Plusem jest właśnie możliwość wyboru interesującej wystawy. Kolejnym miejscem godnym polecenia jest krakowskie zoo. Miejsce jest szczególnie lubiane przez miłośników przyrody, niezależnie od wieku, a ojcowie mają szansę na zapoznanie dzieci z rodzajami zwierząt, co łączy walor edukacyjny i rozrywkowy wycieczki. Mówiąc o wycieczce na świeżym powietrzu, nie można zapomnieć o słynnym Parku Jordana. Jeden z największych i najstarszych parków miejskich w Krakowie oferuje sporo możliwości spędzenia wolnego czasu, a także odpoczynku czy zjedzenia przekąski. Mówiąc o jedzeniu nie można pominąć wyjątkowego miejsca, jakim jest Piekarnia Mojego Taty. Urocze miejsce, idealne do zjedzenia śniadania, także z możliwością na wynos. Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie, także osoby z różnymi rodzajami alergii.

Zniżki z kartą Rodzina 3+

Od jakiegoś czasu spotkać można miejsca, w których respektują Karty Dużej Rodziny, znane także jako karty Rodzina 3+. Taki dokument mogą wyrobić sobie rodziny z minimum trójką dzieci i posługiwać się nią między innymi w komunikacji miejskiej, krakowskich muzeach, teatrach czy lokalach gastronomicznych. Jest to nie tylko duże odciążenie finansowe dla rodziny, ale również okazja, aby wspólnie zobaczyć krakowskie zabytki i wspólnie spędzić czas.

Gdzie szukać miejsc dla ojców z dziećmi

Szukając atrakcyjnych miejsc, w których mogą spędzić czas ojcowie z dziećmi warto poszukać różnego rodzaju promocji w sieci. Instytucje kulturalne czy miejsca rozrywki dla rodziców z dziećmi oferują różnego rodzaju okazje, takie jak drzwi otwarte, umożliwiające wejścia w atrakcyjnych cenach. Dużo wejść w niskich cenach oferowana jest również na portalach typu Grupon, umożliwiając tańsze wejściówki.

Pomysły na spędzanie wolnego czasu

Duże miasta, takie jak Kraków dają wiele możliwości spędzania wolnego czasu całą rodziną. Chodzi przede wszystkim o instytucje kulturalne, ale również miejsca o charakterze rozrywkowym czy edukacyjnym, dzięki czemu rodzice mają w czym wybierać. Oprócz samego wyboru rodzice mogą skorzystać z podpowiedzi, jakie można znaleźć chociażby na portalach ze zniżkami czy nawet forach internetowych. Warto wiedzieć, że część instytucji organizuje dni otwartych drzwi, w czasie których można bezpłatnie zwiedzić wybrane miejsca. Propozycji jest wiele, wszystko zależy od wieku dziecka i preferencji związanych z zainteresowaniami dziecka. Wspólne spędzane wolnego czasu wpływa na wzmocnienie relacji między ojcami, a dziećmi. Więcej pomysłów na wspólne spędzanie wolnego czasu z naszymi dziećmi można znaleźć na blogu https://mlodytata.pl/. na tym samym blogu warto zapoznać się z ciekawym artykułe na temat Zespołu Retta: https://mlodytata.pl/newsstyle/zespolem-retta-w-twarz/ – zapraszamy do lektury.