Zamieszkaj w prywatnym akademiku w sercu Krakowa

główne_prywatny-akademik

Już za niedługo otwarcie miejsca, na które długo czekaliśmy. To prywatny akademik, w którym chciałby zamieszkać niejeden student. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać:

  • informacje, gdzie znajduje się unibase,
  • kryteria wynajmu miejsca w akademiku,
  • cennik akademika.

Gdzie znajduje się akademik w Krakowie?

Prywatny akademik unibase znajduje się na ulicy Koszykarskiej 33. To teren położony w pobliżu Bulwarów Wiślanych. Najbliższe przystanki znajdują się kilkaset metrów od akademika, skąd błyskawicznie można przejechać do centrum miasta i na dworzec. W okolicy znajdują się również galerie handlowe: M1 oraz Galeria Plaza. Znajduje się w niej kino oraz kręgle. W pobliżu akademika znajduje się również Zalew Bagry, z piaszczystą plażą. To idealne miejsce na opalanie, a dla aktywnych uprawianie sportu.

Udogodnienia w akademiku

Powierzchnia akademiku zajmuje ponad 4000 metrów kwadratowych. Możliwe są miejsca w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. Akademik może pochwalić się dużym parkingiem przed budynkiem oraz znalazło się specjalne miejsce na rowery. Na terenie akademika znajduje się również bankomat, więc nie będzie problemów z poszukiwaniami miejsca do wpłacania lub wypłacania gotówki. W odległości uwaga 50 metrów znajduje się sklep spożywczy, Jest otwarty każdego dnia w godzinach 06:00-23:00. Spokojnie można w nim odnaleźć świeże pieczywo, przekąski, napoje oraz produkty gotowe do odgrzania w akademiku. Warto podkreślić, że okolica akademiku jest pełna w tereny zielone. Dzięki temu studenci będą mogli spokojnie nie tylko pospacerować, ale i pouczyć się na świeżym powietrzu. Recepcja akademika jest dostępna i 24 godziny każdego dnia tygodnia. Na terenie znajduje się również monitoring, a drzwi są otwierane na kartę, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo w budynku. Na terenie akademika znajdują się piłkarzyki, stół do ping ponga, siłownia oraz specjalne pokoje, w których można się w spokoju pouczyć.

obraz_1

Co trzeba zrobić, aby wynająć pokój w akademiku?

Proces rejestracji składa się z czterech kroków.  Na samym początku należy wybrać jaki rodzaj pokoju nas interesuje oraz na jak długo chce się go wynająć. Kolejno dochodzi do rejestracji, należy uzupełnić dane osobowe i wybrać najbardziej wygodną dla studenta formę płatności. Po rejestracji istnieje możliwość aktualizacji danych. Kolejno zostaje przedstawione zestawienie płatności w tym opłaty stałej oraz należy przeczytać umowę najmu. Jeżeli wszystkie informacje się zgadzają należy potwierdzić regulamin. Kolejno przyjdzie potwierdzenie rejestracji. W tym momencie dochodzi do płatności online i przejściu na stronę operatora płatności. W przypadku wyboru przelewu tradycyjnego, na maila zostanie wysłana instrukcja jak dokonać przelewu.

Gdy wpłata zostanie zaksięgowana na maila zostaną dostarczone odpowiednie dokumenty.

Ile kosztuje akademik?

Ceny wynajmu rozpoczynają się od 740 złotych za miejsce w pokoju 3 osobowym. Kiedy dokonuje się rezerwacji miejsca wymagana jest jednorazowa opłata administracyjna w wysokości 250 złotych. Co ważnej jest ona elementem rejestracji i nie podlega ona zwrotowi. Miejsce w akademiku można wynająć na pojedynczo semestr zimowy/letni lub na cały rok na okres 10 lub 12 miesięcznych. Podczas zakończenia procesu rezerwacji miejsca należy wpłacić kaucję  (w wysokości 1 czynszu i opłaty dodatkowej) oraz opłatę administracyjną. Dla studentów na stałe mieszkających poza granicami Polski kaucja jest podwajana. Pierwszy czynsz należy opłacić do 16 dnia każdego miesiąca. Wpłaty można dokonywać na kilka sposobów: przelewem tradycyjnym, e-przelewem oraz kartami kredytowymi.