Z czego wykonane są implanty zębowe?

The dentist holds the pen and pointing to the denture.

Współcześnie wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług klinik dentystycznych przez wzgląd na rozwijającą się dziedzinę implantologii. Jest to jedna z gałęzi stomatologii, która zajmuje się tworzeniem implantów zębowych i ich późniejszym wszczepianiem w dziąsła pacjentów. Choć implanty zębowe z roku na rok stają się coraz powszechniejsze, nadal wielu potencjalnych pacjentów szuka informacji o tym, czym dokładnie są implanty i z czego się je produkuje. Jeśli Ty również jesteś zainteresowany/a tą tematyką, przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej!

Implanty zębowe — sposób produkcji

Pierwsze implanty zębów zostały wyprodukowane przez profesora Branemarka w drugiej połowie XX w. z czystego tytanu. Współcześnie komponenty wysokiej jakości także tworzy się z tego pierwiastka, jednak przez ostatnie kilkadziesiąt lat technologia została bardzo dopracowana. Procedura wszczepiania implanta zębowego polega dziś więc na wykonaniu kilku czynności. Pierwszą z nich jest włożenie w dziąsło pacjenta tytanowego wkrętu, który jest biokompatybilny i stanowi protezę korzenia zęba. Kolejno na wkręty specjalista osadza tzw. łącznik, który sprawi, że implanty tytanowe w postaci wkrętów będą mogły na stałe połączyć się z koronami, czyli estetycznym elementem całej protezy, na którym najbardziej zależy każdemu pacjentowi. Jeśli interesują Cię szczegółowe informacje z zakresu technik wszczepiania implantów zębowych, koniecznie odwiedź tę stronę: https://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/.

Czy implanty zębowe to skuteczna metoda leczenia?

Jak wspomniano powyżej, implantologia to stosunkowo nowa dziedzina stomatologii, jednak dzięki postępowi technicznemu jej rozwój jest wyjątkowo dynamiczny. Można nawet stwierdzić, że badania nad tym zakresem wiedzy dentystycznej są na tyle zaawansowane, iż doprowadzono do niemal zupełnego wyeliminowania ryzyka odrzucenia wszczepu. Statystyki wskazują bowiem, iż w 98% przypadków implanty tytanowe sprawdzają się, a pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Jaka jest cena implantów zębowych?

Choć z roku na roku usługa wszczepienia implantów zębowych staje się coraz popularniejsza, nadal jest to droga metoda leczenia, ponieważ uznaje się ją za luksusową. Co prawda dokładną cenę pacjent może poznać wyłącznie po odbyciu konsultacji ze specjalistą w klinice stomatologii i implantologii, jednak ogólne stwierdzenie, iż implanty zębowe po prostu są drogie, pozostaje aktualne.

Mimo wysokiej ceny implanty zębowe są przedmiotem zainteresowania zarówno bogatych jak i mniej zamożnych osób, ponieważ gdy stajemy w obliczu dotkliwej zmiany, którą z pewnością jest utrata naturalnego uzębienia, zrobimy wiele, aby na nowo przywrócić sobie komfort życia. Bez zębów nie można bowiem jeść potraw, które dotychczas się uwielbiało, swobodnie się uśmiechać czy rozmawiać. Ze względu na te ograniczenia osoby, które utraciły zęby często zamykają się w sobie i izolują od społeczeństwa, co może skutkować jeszcze poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi, np. w zakresie psychologii lub psychiatrii. Jeśli więc jesteśmy w stanie odłożyć pieniądze na wymarzone implanty zębowe, naprawdę warto to zrobić, nawet jeśli przez kilka miesięcy będziemy musieli zaciskać pasa. Nic nie zastąpi swobody, jaką daje dobrze osadzone i dopasowane do kształtu naszej szczęki uzębienie, z którym ponownie będziemy mogli poczuć się jak przed chorobą lub wypadkiem.

Na koniec warto zaznaczyć również, iż zawsze, gdy decydujesz się na skorzystanie z usług kliniki stomatologii i implantologii, możesz liczyć na gwarancję. Zwykle obejmuje ona okres od 12 do 32 miesięcy, jeżeli jednak Twój organizm pozytywnie zareaguje na kompozyty w pierwszych tygodniach po zabiegu, istnieje niewielka szansa, że coś złego stanie się z implantami zębowymi po upływie dwóch lub trzech lat. Świadomość gwarancji z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji o poddaniu się zabiegowi wszczepienia implantów, ponieważ pozbędziesz się obaw związanych z finansowym aspektem zabiegu.

Czy warto iść na kurs pierwszego tańca?