Ulubione miejsca Krakowian na wypady weekendowe – pytamy przechodniów.

silhouette-702191_640

Kraków jest wyjątkowym miastem, więc każdy, kto tutaj mieszka, jest prawdziwym szczęściarzem i nie musi daleko się ruszać, by miło spędzić czas. Mimo wszystko wiadomo, że czasami miło jest wyrwać się poza swoje rodzinne strony, chociażby na weekend. Które miejsca cieszą się największą popularnością wśród Krakowian? Podpytaliśmy przechodniów…

– Jeśli ma Pani wolny weekend, to gdzie go spędza?
– Każdą wolną chwilę staram się wykorzystać jak najlepiej, ale przy dwójce małych dzieci nie mogę sobie z mężem pozwolić na zbyt dalekie podróże, dlatego zawsze szukamy ciekawych miejsc zlokalizowanych niedaleko Krakowa i tak moje serce zdobyła Lanckorona. Jest to najpiękniejsze miasteczko, jakie chyba do tej pory widziałam, w szczególności polecam Willę Bajka, z której tarasu rozcierają się zapierające dech w piersiach widoki.
– Brzmi fantastycznie!
– I tak też jest! Widoki z tarasu porównywalne są do tych z Toskanii, więc z czystym sumieniem polecam wizytę w tym miejscu.
– Dziękujemy za chwilę rozmowy.
– Również dziękuję.

 

– Przepraszam, czy możemy zając Wam chwilę?
– Oczywiście, w czym możemy pomóc?
– Czy podzielicie się z nami tym, gdzie lubicie spędzać swoje weekendy?
– Naszym numerem jeden jest Białka Tatrzańska.
– Dlaczego akurat to miejsce?
– Jesteśmy osobami kochającymi aktywność, ą góry zapewniają nam szeroki wybór atrakcji o każdej porze roku. Zimą jeździmy na nartach, wiosną i latem oddajemy się górskim wędrówkom, a w sezonie jesiennym wpadamy tutaj na chwilę odpoczynku i grzane wino.
– Ok. Teraz już wszystko rozumiemy. Dziękujemy za poświęcony czas.

 

– Dzień dobry. Czy mógłby Pan poświęcić nam 5 minut?
– Jeśli nie ma to związku z pieniędzmi, to tak!
– Nie, w żadnym wypadku. Mamy jedno krótkie pytanie.
-Słucham w takim razie!
– Czy weekendy spędza Pan w domu z rodziną, czy gdzieś wyjeżdżacie?
– Chociaż raz w miesiącu staramy się tak zorganizować czas z żoną, by wspólnie wyjechać z dziećmi.
– I gdzie wtedy jedziecie?
– Różnie, czasami wybieramy pobliskie okolice, innym razem decydujemy się na nieco dalsze wycieczki.
– Macie jakieś ulubione miejsce?
– Chyba każdy jakieś ma! Naszym jest Zakopane, w szczególności Zakopane hotel SPA.
– Dlaczego akurat to miejsce?
– Dobrze jest się od czasu do czasu zrelaksować, skorzystać z groty solnej, czy masażu. Gold Hotel swoim gościom zapewnia dostęp do strefy SPA, więc kiedy tylko potrzebujemy chwili wytchnienia, od razu tutaj przyjeżdżamy.
– Ok. Rozumiem. Dziękujemy za poświęcony czas.
– A ja dziękuję za miłą rozmowę.

 

Jak się okazuje, Krakowianie nie należą do osób, które marnują wolne weekendy. Bardzo dużą popularnością cieszą się oczywiście góry, Białka Tatrzańska, Zakopane to miejsca, do których najchętniej zaglądają. Jednak to raczej nie powinno nikogo dziwić, Kraków zlokalizowany jest w niedalekiej odległości, więc wystarczy trochę chęci, by móc cieszyć się pięknymi widokami gór i świeżym powietrzem, którego tutaj nie brakuje. Oprócz gór Krakowianie chętnie odwiedzają też pobliskie miejscowości, o niektórych z nich pewnie nawet nie słyszeliśmy, a są naprawdę fantastyczne.