Usługi szklarskie dla developerów i firm budowlanych

zdjęcie główne

Większość projektów nowoczesnych budynków użyteczności publicznej i nie tylko uwzględnia sporo elementów wykonanych ze szkła. W przypadku galerii handlowych czy biurowców często mamy do czynienia z ogromnymi przeszkleniami całych ścian. Dlaczego szkło jest tak chętnie wykorzystywane w budownictwie?

Szkło to materiał o niesamowitych właściwościach. Jeszce jakiś czas temu jedynym elementem wykończenia wnętrz wykonywanym ze szkła były okna. Obecnie, dzięki nowoczesnej technologi, możemy wykorzystywać szkło do produkcji schodów, ścian, podłóg, zadaszeń, balustrad itd. Szkło znalazło zastosowanie w budownictwie na szeroką skalę. Pojęcie szklarza i usług szklarskich bardzo się rozwinęło i dzisiaj związane jest z wielkimi inwestycjami na rynku nieruchomości.

Zadaszenia i balustrady szklane

Jedną z podstawowych form zastosowania szkła w budownictwie są zadaszenia, daszki i balustrady. Dlaczego tak chętnie wykorzystuje się szkło do tego typu elementów budynku? Szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe, odporne na działania warunków atmosferycznych oraz zmienne temperatury. Dodatkowo jest eleganckim i nowoczesnym materiałem wykończenia. W zależności od potrzeb inwestora i planów architekta, można użyć szkła barwionego, które może być całkowicie nieprzezierne lub tylko częściowo przezroczyste. Zadaszenia szklane tarasów, daszki nad wejściem do budynków czy balustrady na balkonach lub zabezpieczające portfenetr są łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe i eleganckie.

Ściany i zabudowy szklane

„Szklane domy” Baryki przestają być mrzonką. Elewacje potężnych biurowców, hoteli czy banków projektowane są często ze szkła. Dlaczego? Technologia zastosowana w pracy ze szkłem pozwala na osiąganie rzeczy do niedawna niemożliwych. Szklane budynki to symbol luksusu, sukcesu finansowego i sposób na podkreślenie ważności inwestora. W dawnych czasach także powstawały potężne i trwałe budowle, ale ich twórcy nie mogli wykorzystać do ich budowy szkła. Współczesna technologia pozwala zapisać nową kartę w historii architektury. Szkło staje się jednym z głównych materiałów konstrukcyjnych. Najwyższe budynki świata takie jak Burj Khalifa w Dubaju, Shanghai Tower w Szanghaju, Ping An Finance Center w Shenzhenie i wiele innych to przykłady budowli wzniesionych przede wszystkim ze szkła. Jakie korzyści daje zastosowanie szkła w elewacji budynku?
Szkło lustrzane to szkło, które odbija promienie słoneczne i daje efekt lustra. Wnętrza pomieszczeń w budynku są bardzo dobrze doświetlone, ale z zewnątrz wydają się niedostępne. Efekt lustra pozwala na nieinwazyjne wkomponowanie nowego budynku w istniejące już otoczenie. Szkło refleksyjne odbija krajobraz otoczenia i daje ciekawy efekt. Poza tym elewacje takiego budynku wystarczy umyć, aby znowu wyglądała jak nowa.

Szkło często stosowane jest także w budowie ścianek działowych i różnych konstrukcji wewnątrz budynku. Materiał ten nie ogranicza przestrzeni, co jest istotnym atutem w przypadku biurowców czy galerii handlowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie pan-szklarz.pl/scianki-szklane/.

Schody i podłogi ze szkła

Bardziej designerskim rozwiązaniem jest zastosowanie szkła na schodach i podłodze. Oczywiście tego typy konstrukcje są bardzo wytrzymałe, stabilne i odporne na uderzenia czy też wstrząsy, jednak nie jest to zbyt często stosowane rozwiązanie w budynkach użyteczności publicznej.

Szkło robi zawrotną karierę w budownictwie. Szklarze mają więc pełne ręce roboty.