Medycyna estetyczna 20 lat temu i dziś – co się zmieniło?

wheelchair-749985_640

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo prężnie i dynamicznie, oferując pacjentom coraz ciekawsze i bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Obecnie z metod i zabiegów medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób, gdyż nie są one już tak drogie i mało dostępne, jak jeszcze kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu.

Dwadzieścia lat temu medycyna estetyczna była dosyć droga i dostępna jedynie dla osób, które faktycznie miały bardzo gruby portfel. Co więcej, poprawianie urody w dużym stopniu oznaczało dosyć poważne ingerencje i operacje plastyczne. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu lat sporo się zmieniło. Przede wszystkim, gabinety medycyny estetycznej mają do dyspozycji cały szereg zabiegów, maszyn i urządzeń, a także specjalistycznych preparatów, dzięki którym możliwe jest poprawianie urody bez dużej ingerencji i bez operacji plastycznych. Mają też doświadczonych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, która dopiero od kilkunastu lat święci triumfy i stała się specjalizacją chętnie wybieraną przez młodych lekarzy.

Nowoczesne zabiegi i preparaty estetyczne

nici pdo haczykowateW ostatnich latach coraz bardziej popularne są zabiegi polegające na poprawie kondycji skóry poprzez ostrzykiwanie różnego rodzaju preparatami. Zmarszczki również niweluje się poprzez wypełniacze czy nowoczesne zabiegi, a nie poprzez operacje plastyczne, które były czasochłonne i często wymagały dłuższej rehabilitacji. Bardzo popularny jest kwas hialuronowy, który pozwala na modelowanie twarzy, wypełnianie drobnych zmarszczek, zmianę konturów, a także powiększenie ust. Inne preparaty pozwalają na nawilżenie i odżywienie cery, wzmacniają skórę, pozwalają na zniwelowanie pierwszych efektów zdarzenia. Obecnie osoby, które chcą zatrzymać proces starzenia się cery mają do wyboru całe mnóstwo zabiegów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie tak wiele zabiegów, że każdy może bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jak znaleźć dobry gabinet medycyny estetycznej?

Bez względu na to, czy interesuje nas rehabilitacja mokotów, zabiegi kwasem hialuronowym czy inne formy ingerowania w urodę, warto na początku bardzo uważnie wybierać gabinet, w którym damy sobie takie zabiegi wykonać. Przede wszystkim, dobrze jest odróżniać salony kosmetyczne od gabinetów medycyny estetycznej. W tych pierwszych mogą pracować kosmetolodzy, podczas gdy zabiegi wchodzące w zakres medycyny estetycznej mogą wykonywać jedynie lekarze z odpowiednimi pozwoleniami i uprawnieniami. Zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg, warto upewnić się, jak dokładnie on wygląda, jakie są początkowe efekty, a także ile takich zabiegów trzeba wykonać, aby te efekty utrzymywały się przez dłuższy czas. Wiele zabiegów wymaga regularnego powtarzania czy wykonania cyklu kilku czy kilkunastu zabiegów, aby efekt był widoczny i zgodny z oczekiwaniami. Raczej trudno się spodziewać, by po pierwszym zabiegu efekty były naprawdę spektakularne.