Słupki, czyli praktyczne meble do łazienek

bathroom-2094735_1920

W większości polskich mieszkań łazienki są niewielkie, przez co ich zaaranżowanie jest trudne. Na 3-5 metrach kwadratowych trzeba pomieścić wszystkie niezbędne sanitariaty, sprzęty takie jak pralka automatyczna, jak również znaleźć miejsce na pojemne meble. Czy jest to możliwe?

Producenci sanitariatów odpowiadają na potrzeby klientów

Od pewnego czasu można zaobserwować, że producenci sanitariatów stawiają na odpowiadanie na potrzeby swoich klientów. Niektóre firmy wypuściły na rynek specjalne kolekcje armatury łazienkowej, przeznaczone do łazienek o najmniejszej powierzchni. Wanny, prysznice, umywalki czy miski sedesowe są zaprojektowane w taki sposób, by zapewniały maksymalny komfort korzystania, zajmując jednocześnie jak najmniej powierzchni. Dzięki takim rozwiązaniom nawet na powierzchni 2,5 m2 można zamontować wannę, pozwalającą na przygotowanie odprężającej kąpieli dla dorosłej osoby.

Podobne podejście można zaobserwować również u producentów mebli łazienkowych. W ich ofercie coraz częściej można zobaczyć meble stworzone z myślą o ciasnych pomieszczeniach. Przykładem mebli, które doskonale sprawdzają się w maleńkich łazienkach, są słupki.

Słupki – wielofunkcyjne i idealne dla całej rodziny

Małe łazienki są powszechne w starym budownictwie, jednak nierzadko można się z nimi spotkać również w nowo powstałych kawalerkach lub mikroapartamentach. Łazienki o powierzchni 2,5-3 m2 można zaprojektować w sposób gwarantujący ich funkcjonalność i estetyczny wygląd – wystarczy tylko poświecić kilkanaście minut na przygotowanie ciekawej i przemyślanej aranżacji. Po wybraniu sanitariatów, na stronach takich jak https://strefalazienek.pl/51-meble-lazienkowe, można znaleźć praktyczne i estetyczne szafki łazienkowe w postaci słupków.

www.lazienkiabc.plAtutem słupków jest wykorzystanie wąskich i ciasnych przestrzeni. Słupek przeważnie ma szerokość 30-40 cm i wysokość 180-200 cm. Można go ustawić nawet na niewielkiej, wolnej powierzchni pomiędzy toaletą a wanną lub w pełni wykorzystać miejsce pomiędzy ścianą  a umywalką. Niektóre słupki można również wieszać na ścianie, pozostawiając nieco wolnej przestrzeni nad podłogą. Słupek jest wysoki, co sprawia, że mieści w sobie wiele przyborów toaletowych, kosmetyki kolorowe, detergenty do sprzątania łazienki, a nawet ręczniki. Co ważne, słupek może być wyposażony w wytrzymałe kosze cargo, które pozwolą w pełni wykorzystać wszystkie zakamarki szuflad. Ponadto kosz cargo ułatwia szukanie przedmiotów przechowywanych w słupku łazienkowym i pomaga utrzymać porządek we wnętrzu mebla.