Rodzinna wakacje nad wodą – dlaczego Chańcza?

family-1517192_960_720

Jest wiele niesamowitych korzyści z rodzinnych wakacji, szczególnie jeśli mają miejsce w tak uroczych okolicach jak Chańcza. Oprócz niewiarygodnej zabawy i ucieczki od rzeczywistości, wakacje pomagają rodzinom rozwijać się i uczyć się na wiele sposobów.

Niestety – wiele rodzin albo nie ma czasu, ani pieniędzy (lub może obu czynników), aby wspólnie spędzić wakacje, ale planowanie wakacji rodzinnych w Chańczy to niedrogi sposób na wspólne wakacje – domki Chańcza to kilka dni urlopu to wszystko, czego potrzeba aby cieszyć się wspólnym wypoczynkiem z całą rodziną!

Korzyści z wakacji rodzinnych w Chańczy

Dla niektórych już samo planowanie wakacji jest tak przyjemne jak zbliżające się wakacje. Wspólne oglądanie ofert specjalnych na kanale podróży, czytanie książek podróżniczych i rozmowa z przyjaciółmi, którzy byli wcześniej w miejscu docelowym, wywołuje podekscytowanie i oczekiwanie. Pozwalanie dzieciom pomagać w procesie planowania również sprawia, że czują się bardziej zaangażowane i pomaga to rodzinom w utrzymaniu więzi. Planowanie wakacji daje ci także coś, na co chcesz czekać i to może sprawić, że łatwiej będzie przetrwać nudną codzienną rutynę!

Podróż

Czasami najlepsza jest podróż do miejsca docelowego! Rodzinne podróże to wspaniała okazja ku temu żeby się do siebie zbliżyć, dlatego warto postarać się aby już sama podróż do tego Chańczy była jak najbardziej zabawna i niezapomniana. Grajcie w gry, czytajcie książki i organizujcie różne zajęcia, po drodze zatrzymujcie się w fajnych miejscach i podziwiajcie niesamowitą scenerię. Długa podróż zdecydowanie uczy cierpliwości, a także zachęca rodzeństwo do współpracy!

Podczas podróży samochodowych spróbujcie zawsze zatrzymać się przy ciekawych zabytkach po drodze!

Dzieci uczą się najlepiej, coś robiąc. Czytanie książek i oglądanie zdjęć jest wspaniałe, ale nic nie przebije praktycznych doświadczeń, co naprawdę może pomóc dziecku w nauce. Podczas wakacji dzieci uczą się poprzez doświadczenia. Widzą z pierwszej ręki, jak różne kultury można spotkać, smakują jedzenia z innych rejonów Polski i mogą wyczuć świeże owoce jakie Chańcza ma do zaoferowania. Te wielozmysłowe doświadczenia pozwalają dzieciom zdobywać wiedzę w bardziej znaczący sposób.

Wzbogaca to więzi rodzinne

Niezależnie od tego, czy chodzi o wędrówkę przez las, jazdę na najszybszej kolejce górskiej, pływanie po jeziorze czy siedzenie przy ognisku, wakacje w Chańczy oferują niesamowite możliwości spędzenia czasu rodzinom. Rodzice dowiadują się więcej o tym, co ich dzieci lubią i czego nie lubią, a dzieci dowiadują się, że ich rodzice są fajni!

Wakacje pozwalają rodzinom wiązać się w przyjemnym środowisku wolnym od codziennych stresorów, takich jak praca i szkoła!

Rozszerza to świadomość społeczną

Urlopy rodzinne to świetny sposób na poszerzenie wiedzy dzieci na temat otaczającego ich świata. Dzieci wychodzą poza własne miasto, aby zobaczyć, jak żyją inne społeczeństwa. Uczą się także, jak inni komunikują się i angażują społecznie. Pomaga to dzieciom zdobyć nie tylko umiejętności społeczne, ale także zrozumienie norm w różnych obszarach Polski.

Polecamy:
Dlaczego warto umieć pływać i jak się tego nauczyć?