Projekty piwniczek ogrodowych – jakie ceny w Krakowie?

garden-g02a75a43c_640

Planujesz wybudować piwniczkę w ogrodzie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przede wszystkim trzeba mieć dobry projekt, który uwzględni indywidualne oczekiwania i potrzeby inwestora, a także konkretne uwarunkowania terenu. Każda posesja, ogród czy działka, wymagają bowiem dokładnego zapoznania się z lokalizacją, a dopiero potem projektowania i wykonania piwniczki w konkretnym miejscu.

Jeśli mieszkasz w Krakowie lub w okolicy i chcesz mieć w ogrodzie wymarzoną piwniczkę, rozejrzyj się najpierw w ofercie biur projektowych. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług tych projektantów, którzy mają doświadczenie w aranżacji ogrodów czy terenów zielonych. Budowa piwniczki wymaga bowiem jej odpowiedniego wkomponowania w teren, roślinność oraz już istniejącą małą architekturę w ogrodzie czy na działce. Lepiej więc skorzystać z usług projektanta ogrodu niż projektanta wnętrz lub zwykłego architekta. W Krakowie sporo jest firm oferujących projektowanie zieleni, dzięki czemu każdy inwestor bez problemu znajdzie firmę na miarę swoich potrzeb.

Nie warto oszczędzać na dobrym projekcie

Budowa piwniczki w ogrodzieIle kosztuje projekt piwniczki w ogrodzie? Wbrew pozorom, nie jest to droga sprawa. Piwniczki są zwykle bardzo niewielkie, nie wymagają skomplikowanych prac budowlanych, nie trzeba więc zbyt dużo pracować przy takim projekcie. W większości biur projektowych wykonanie projektu nie powinno więc kosztować więcej niż kilkaset złotych. Oczywiście, ceny mogą być też sporo wyższe – wszystko zależy od tego, jaką firmę wybierzemy, jaką ma ona renomę i jakie cenniki. Czasem lepiej jest zapłacić nieco więcej, ale za projekt, który spełni wszystkie oczekiwania. Trzeba również pamiętać o tym, że projekt piwniczki należy złożyć w odpowiednim urzędzie wraz ze zgłoszeniem budowy. Im będzie lepszy i bardziej dokładny, tym większa pewność, że urzędnicy nie zgłoszą do niego żadnych uwag czy zastrzeżeń. Dzięki temu po upłynięciu 30 dni od zgłoszenia będzie można bez problemu rozpocząć prace budowlane. Jeśli natomiast projekt będzie słaby, bardzo możliwe, że trzeba będzie go uzupełniać i poprawiać. A to znacznie wydłuży prace budowlane, gdyż opóźni się ich początek. Nie można bowiem startować z inwestycją do momentu, gdy urzędnicy przestaną zgłaszać jakiekolwiek uwagi do projektu.

Im lepszy projekt, tym lepsze wykonanie

Na dobrym projekcie piwniczki ogrodowej nie warto oszczędzać, gdyż ma on przełożenie na prawidłowe wykonanie inwestycji. Ziemianka w ogrodzie musi być wykonana zgodnie ze wszystkimi przepisami budowlanymi. Ważna jest nie tylko jej wielkość i lokalizacja, ale tez wykonanie i materiały, z jakich powstanie. Dobry projektant powinien więc zadbać o to, by były to materiały o odpowiedniej jakości i trwałości. Piwniczka ogrodowa musi przecież służyć bezproblemowo przez bardzo długi czas. Jeśli będziemy oszczędzać na materiałach, trzeba liczyć się z tym, że użytkowanie piwniczki może być utrudnione lub panujące w jej wnętrzu warunki nie będą spełniały wymogów, jakie są niezbędne do długiego przechowywania owoców, warzyw czy wykonywanych z nich przetworów.