Profesjonalny serwis projektorów wszystkich marek – Kraków

profesjonalny-serws-projektorow-wszystkich-marek-krakow

Projektor multimedialny to urządzenie, które na stałe wpisało się w codzienne funkcjonowanie wielu placówek – firm, szkół czy prywatnych domostw. Jak każdy sprzęt, po dłuższym czasie intensywnego użytkowania, może ulec awarii. Warto pamiętać, że nie oznacza to od razu konieczności kupna nowego sprzętu. Na terenie całej Polski znajdują się serwisy na co dzień trudniące się naprawą tego typu urządzeń. Jednym z nich jest Business Online, profesjonalny serwis projektorów w Krakowie.

O projektorach słów kilka

Projektory (potocznie nazywane również rzutnikami), to urządzenia powstałe w latach 90. XIX wieku. Pierwszym projektorem był kinematograf wynaleziony najprawdopodobniej przez kilku twórców – wśród nich wymienia się postacie takie, jak bracia Lumière czy Thomas Edison. Urządzenie to szybko zrewolucjonizowało nie tylko przemysł kinowy, ale również wiele innych dziedzin ludzkiego życia, na stałe się w nie wpisując. Można wyodrębnić trzy rodzaje tego typu urządzeń:

  • projektory DLP,
  • projektory LCD,
  • rzutniki laserowe.

Projektory DLP

Projektory DLP posiadają specjalny system mikroluster (tzw. DMD), odbijających światło lampy, które następnie przemieszcza się przez wprawione w wirowanie koło kolorów. Do zalet tego typu projektorów można zaliczyć płynność obrazu.

Projektory LCD

Co się natomiast tyczy drugiego rodzaju projektorów – LDC, strumień światła przechodzi w nich przez matrycę ciekłokrystaliczną. Pozwala to na wyświetlanie wyraźnych, jaskrawych i ostrych obrazów.

Rzutniki laserowe

Projektory wykorzystujące technologię laserową to nowoczesne rozwiązania, znacznie tańsze od dwóch wyżej wymienionych rodzajów rzutników. Cechują się jaskrawymi kolorami, stosunkowo niewielkim zużyciem energii oraz długą pracą na jednym źródle światła (nawet do 20 000 godzin).

Jak działają projektory?

Zasady działania tych niepozornych urządzeń nie należą do szczególnie skomplikowanych. Podstawą ich funkcjonowania jest źródło światła. W projektorach LCD podczas przechodzenia światła przez matrycę, znajdujące się w niej piksele „zamykają się” bądź „otwierają”, dzięki czemu wyświetlany jest obraz. W przypadku projektorów DLP światło kierowane jest do układu optycznego, gdzie obraz powstaje dzięki wprawionemu w obrót kołu kolorów. W projektorach laserowych obraz jest natomiast generowany dzięki obecności diod LED.

Firma serwisująca projektory w Krakowie

Projektory, tak jak wszystkie inne urządzenia, mają swoją określoną żywotność i w toku swojego funkcjonowania ulegają różnym usterkom. Wówczas warto zgłosić się do firmy, dla której projektory i związane z nimi problemy techniczne to chleb powszedni. Jedną z firm oferujących usługi serwisowe rzutników na rynku krakowskim jest Business Online. Firma prowadzi profesjonalny serwis projektorów licznych marek. Wśród nich znajdują się znane marki takie, jak BenQ, LG, Epson, Asus, Acer, Dell, Philips, Panasonic, Toshiba, HP, Sharp czy Samsung. Nieobce są jej jednak również urządzenia mniej rozpoznawalnych firm, np. Barco, Vava czy In Focus. Firma prowadzi swój serwis w dwóch formach: zarówno stacjonarnej (dla klientów z Krakowa i okolic), jak i na odległość (tzw. door-to-door), dostarczając naprawiony towar pod same drzwi.

Zakres usług serwisowych

Serwis projektorów świadczony przez Business Online obejmuje kilka rodzajów czynności serwisowych. Należą do nich:

  • ekspertyzy techniczne i testy,
  • konserwacja i czyszczenie projektorów, a także
  • naprawa oraz
  • wymiana podzespołów.

Firma zna projektory „od podszewki”, a dzięki posiadaniu na stanie części zamiennych od sprawdzonych dostawców, jest w stanie zrealizować wszelkie usługi serwisowe w krótkim czasie i w atrakcyjnej cenie. W Business Online można liczyć także na stały, dobry kontakt oraz dokumentację fotograficzną każdego etapu realizacji zamówienia. Dzięki ponad 20-letniej obecności na rynku, firma ta jest gwarancją doświadczenia i rzetelności świadczonych usług. Dane kontaktowe do firmy można sprawdzić na jej stronie internetowej https://businessonline.com.pl/kontakt