Producenci oczyszczalni przydomowych – gdzie ich szukać w Krakowie?

A schematic section-view illustration of a contemporary Sanitary Sewer System depicting a residential connection to a public sanitary structure with text descriptions of the process.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy nie mogą swoich posesji podłączyć do sieci kanalizacyjnej. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, dzięki którym można sporo zaoszczędzić na wywożeniu nieczystości.

Jeśli mieszkasz w Krakowie i szukasz dobrego wykonawcy przydomowej oczyszczalni ścieków, sprawdź ofertę firm, które zajmują się ekologicznymi instalacjami budowlanymi lub recyklingiem. W ich ofercie można znaleźć wykonanie doskonałej jakości oczyszczalni, które są tworzone na indywidualne zamówienie i zgodne z potrzebami i oczekiwaniami każdego inwestora. Wybierając wykonawcę zawsze warto zwracać uwagę na jego doświadczenie w tej materii. Nie należy natomiast korzystać z usług firm budowlanych, które zajmują się usługami ogólnobudowlanymi, gdyż może się okazać, że nie mają zbyt dużo wiedzy i doświadczenia w temacie profesjonalnych oczyszczalni przydomowych.

Szamba są tańsze, więc częściej wybierane

Przydomowe oczyszczalnie ścieków pod wieloma względami są lepszą alternatywą dla tradycyjnych, betonowych szamb, które znajdują się na większości posesji. Niestety, problemem, jak w wielu innych przypadkach, są przede wszystkim koszty inwestycji. Zwykłe szambo betonowe ceny ma o wiele niższe niż średniej wielkości oczyszczalnia. Nic więc dziwnego, że inwestorzy, którzy i tak sporo środków wydali na budowę domu, chcą jak najwięcej zaoszczędzić na pozostałej infrastrukturze. Tymczasem w rzeczywistości przydomowa oczyszczalnia może być korzystniejszym rozwiązaniem niż szambo. Trzeba pamiętać, że zbiornik szamba wymaga regularnego opróżniania, które leży w gestii właściciela posesji. Szambo musi być opróżniane co jakiś czas, co wiąże się z koniecznością zamówienia profesjonalnych usług. Tymczasem przydomowa oczyszczalnia nie wymaga opróżniania zbiornika.

Oczyszczalnie samoistnie neutralizują nieczystości

Wśród przydomowych oczyszczalni jest wiele typów i rodzajów. Najpopularniejsze są oczyszczalnie biologiczne, w których rolę filtra pełnią odpowiednio dobrane rośliny oraz mikroorganizmy. Oczyszczalnia jest tak skonstruowana, że sama oczyszcza znajdujące się w niej ścieki i neutralizuje wszystkie szkodliwe substancje. Wielkość oczyszczalni należy, podobnie jak w przypadku zbiornika na szambo, dobrać dokładnie do potrzeb mieszkańców budynku. Im więcej osób mieszka w domu, tym większy powinien być zbiornik oczyszczalni. Szacuje się, że na każdą osobę mieszkającą w budynku powinno przypadać 150 litrów oczyszczalni ścieków na posesji. Aby przydomowa oczyszczalnia bez problemu służyła mieszkańcom przez wiele lat, powinna być wykonana przez solidną i sprawdzoną firmę. Przy wyborze wykonawcy nie należy więc patrzeć na cenę, a przede wszystkim na jakość usług, potwierdzoną pozytywnymi opiniami osób, które już korzystały z usług danej firmy i mają na swoich posesjach wykonaną przez nią oczyszczalnię ścieków.