Płatny staż – jak go szukać?

woman-731894_640

Nie każdy absolwent studiów ma możliwość i chęci pełnego zaangażowania się w pracę tuż po zakończeniu nauki. Jasno określone kryteria naboru, które trudno spełnić na początku swojej kariery zawodowej, zamykają drogę do realizacji swoich planów. Nie oznacza to jednak, że trzeba zdecydować się na podjęcie oferty nie odpowiadającej ambicjom, czy zainteresowaniom. Na początek można skorzystać ze stażu.

Gdy praca to za wiele, skorzystaj ze stażu

Oferty pracy dostępne np. na Pracuj.pl nie zawsze odpowiadają potrzebom osób poszukujących zatrudnienia. Zdarza się też, że atrakcyjna posada jest niedostępna ze względu na brak doświadczenia zawodowego. W takiej sytuacji proponujemy rozważanie podjęcia płatnego stażu. On również zasili domowy budżet, jest wymagający niż praca na etacie i pomoże zdobyć wymagane przez wielu pracodawców doświadczenie.
Płatny staż zawodowy jest dobrym wyjściem dla osób, które tuż po studiach nie mają jeszcze pomysłu na swoją karierę.

Jak zdobyć atrakcyjny staż?

Atrakcyjność stażu można określić na dwa sposoby. Jednym z nich będą umiejętności i kompetencje możliwe do zdobycia w tym czasie. Drugi to korzyści finansowe. W większości przypadków nie są one źródłem wysokich dochodów. Kwoty, które można w ten sposób zarobić, są raczej symboliczne.
Zdarza się jednak, ze duże firmy szczodrze wynagradzają swoich aktywnych stażystów angażujących się w naukę i pracę. Jeśli masz taka perełkę w swojej okolicy i chcesz zacząć w niej swoją karierę zawodową, organizowanie stażu zacznij nawet rok przed ukończeniem studiów.

Odwiedzaj Targi Pracy i Biura Karier

Dużym wsparciem w poszukiwaniu atrakcyjnego stażu mogą okazać się Targi Pracy. Tego typu wydarzenia skupiają wokół siebie przedstawicieli firm, którzy mają do zaoferowania wiele ciekawych ofert. Zorientuj się, jakie przedsiębiorstwa funkcjonują w Twojej okolicy i które z nich będzie zainteresowane przyjęciem Cię na staż.