Co warto wiedzieć o ociepleniu natryskowym pianką PUR? Jakie są zalety pianki poliuretanowej?

izolacje pianka

 

 

Jednym z najchętniej stosowanych materiałów do ocieplenia domów i obiektów przemysłowych jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa. Wszystko dzięki wysokiej skuteczności aplikacji, trwałości oraz niewrażliwości na uszkodzenia mechaniczne. Na czym polega technika izolacji budynków pianką PUR? Dlaczego warto wybrać tę metodę?

 

Na czym polega technika izolacji natryskowej pianką poliuretanową?

 

Aplikacja pianki PUR metodą natryskową polega na nakładaniu warstw izolacyjnych bezpośrednio na wybraną powierzchnię budynku przy użyciu specjalnej maszyny. To właśnie w reaktorze poliol i izocyjanin (dwa składniki pianki) zostają wymieszane pod wysokim ciśnieniem. Następnie gotowy materiał zostaje naniesiony za pomocą pistoletu natryskowego na konkretne podłoże. Pianka poliuretanowa zwiększa objętość, oblepia drewno, wnikając we wszystkie szczeliny i nierówności, po czym w ciągu kilku sekund utwardza się, przylegając trwale do powierzchni. Ta nowoczesna technologia umożliwia, zatem nie tylko ocieplenie obiektu, lecz również jego doskonałe uszczelnienie.

 

Warto jednak pamiętać o tym, by izolacje pianką Wrocław, były wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Mimo tego, że materiał jest neutralny dla człowieka, w trakcie aplikacji należy zachować szczególne zasady bezpieczeństwa.

 

Jakie są zalety pianki poliuretanowej?

 

Skuteczność i szybkość aplikacji pianki PUR to nie jedyne jej zalety. Jakie jeszcze inne korzyści izolacji budynku tym materiałem można wymienić?

 

  1. Termoizolacja

 

Pianka poliuretanowa ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Zimą zatrzymuje ciepło w budynku, latem natomiast blokuje napływ gorącego powietrza do obiektu. Wszystko dzięki wyeliminowaniu mostków cieplnych. Wysoka izolacja termiczna pozwala utrzymać w pomieszczeniach stałą temperaturę, a to z kolei wpływa na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem oraz z samym utrzymaniem budynku.

 

  1. Lekkość

 

W porównaniu do innych materiałów wykorzystywanych do ocieplenia budynków, pianka PUR jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ najlżejszym. Decydując się na piankę poliuretanową możesz być pewny, że nie obciąży ona konstrukcji obiektu.

 

  1. Przepuszczalność pary wodnej

 

Kolejną zaletą pianki PUR jest jej paroprzepuszczalność. Dzięki temu w budynku nie będzie się zatrzymywać wilgoć oraz nie będą się rozwijać grzyby i pleśń.

 

  1. Dokładność

 

Struktura pianki poliuretanowej pozwala dotrzeć podczas aplikacji nawet w najciężej dostępne miejsca.

 

  1. Właściwości akustyczne

 

Materiał charakteryzuje się niską przepuszczalnością dźwięków, stanowiąc doskonałą barierę dla hałasów dobiegających z zewnątrz.Ważne pod tym kątem są także dobrze wykonane tynki maszynowe Wrocław.