Najlepsze rowery elektryczne do miasta i który z nich jest odpowiedni dla Ciebie

unnamed (10)

Różne typy rowerów elektrycznych i jak się różnią od siebie

W ostatnich latach rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na dojazdy rowerem, rośnie również zapotrzebowanie na rowery elektryczne. Istnieje wiele różnych typów rowerów elektrycznych, z których każdy ma swoje specyficzne cechy i zalety.

W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym typom e-rowerów i tym, czym się od siebie różnią.

Istnieją trzy główne typy rowerów elektrycznych: wspomaganie pedału, tylko przepustnica i wspomaganie pedału z przepustnicą. Rowery ze wspomaganiem pedałowania wymagają pewnego wysiłku fizycznego ze strony rowerzysty, podczas gdy rowery z przepustnicą nie wymagają żadnego wysiłku fizycznego. Wspomaganie pedału w rowerach z przepustnicą łączy zarówno wspomaganie pedału, jak i przepustnice w jednym rowerze, dzięki czemu rowerzyści mogą wybrać, ile wysiłku fizycznego chcą włożyć w swoją jazdę.

Ile kosztuje rower elektryczny? Jaki jest średni przedział cenowy?

Przedział cenowy roweru elektrycznego różni się w zależności od typu i marki roweru i komponentów zastosowanych do ich produkcji. Na przykład składany rower elektryczny kosztowałby często mniej niż tradycyjny.

Średnia cena roweru elektrycznego waha się od 5000zł do 80000 zł. Ceny różnią się w zależności od rodzaju roweru, rowery miejskie często są tańsze od roweru górskiego enduro przeznaczonego do trudnego terenu górskiego. Te rowery w sowim wyposażeniu mają bardziej zaawansowane amortyzatory oraz dampery w zawieszeniu tylnym.

Różne rodzaje rowerów elektrycznych i ich zastosowania w życiu codziennym (np. rower górski a rower szosowy do miasta)

Rowery elektryczne istnieją już od jakiegoś czasu, ale stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak dlatego, że stanowią świetną alternatywę dla samochodów, które zazwyczaj są drogie w utrzymaniu, brudne i nie nadają się do użytku w określonych warunkach pogodowych.

Istnieje wiele rodzajów rowerów elektrycznych np. rowery enduro z napędem elektrycznym, które różnią się rozmiarem, wagą i ilością mocy i najlepiej sprawdzą się w górskim terenie jako rower górski. W zależności od tego, do czego chcesz go wykorzystać, będziesz potrzebować innego typu roweru. Na przykład: jeśli chcesz dojeżdżać do pracy rowerem – prawdopodobnie powinieneś wybrać taki, który jest lżejszy i ma mniejszą moc, niż jeśli planujesz używać go jako pojazdu terenowego. To typowo rower miejski z napędem elektrycznych, z kołem 28 cali lub 27,5 cala.

Czego należy szukać w rowerze elektrycznym?

Rowery elektryczne istnieją już od jakiegoś czasu. Stają się coraz bardziej popularne, a liczba osób, które je posiadają, rośnie z każdym dniem w naszym kraju.

Przy zakupie e-roweru należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, ale oto najważniejsze:

  • Jaki typ roweru chcesz?
  • Ile pieniędzy możesz wydać?
  • Jakiego rozmiaru roweru potrzebujesz?
  • Chcesz rower elektryczny miejski czy z pełnym zawieszeniem w góry?