Jak płynnie przenieść się od jednego dostawcy internetu do drugiego?

pexels-andrea-piacquadio-853151

Jest tak wielu dostawców Internetu walczących o Twoją uwagę. W niektórych przypadkach współpracujesz już z wybraną dostawcą, ale może nie jesteś zadowolony z tych usług. Dla innych – koszty planów są zbyt duże dla ich budżetów. Bez względu na powód istnieje prosty i łatwy sposób na przejście do innego dostawcy.

Dzięki temu przewodnikowi pomożemy Ci:

  • ocenić różne opcje,

  • określić Twoje potrzeby,

  • sprawdzić wszystkie szczegóły umowy.

Chcesz zmienić obecnego dostawcę usług internetowych? Przeczytaj ten artykuł do końca, a następnie zapoznać się z niezwykle interesującą propozycją fastinternet.pl.

Czego chcesz od swojej usługi internetowej?

Dlaczego chcesz zmienić dostawcę internetu? Czy chcesz lepszej niezawodności, niższych cen, większych prędkości lub wszystkiego powyżej? Swobodne przeglądanie stron internetowych i mediów społecznościowych nie wymaga dużych prędkości Internetu. Możesz otrzymać plan z prędkością 25 Mb/s, aby spełnić Twoje potrzeby związane z przeglądaniem. Ale jeśli chcesz przesyłać strumieniowo filmy HD lub grać w gry online, powinieneś wybrać usługę z szybkością co najmniej od 50 do 100 Mb/s.

Rozważ urządzenia w swoim domu lub firmie. Jeśli masz kilku użytkowników, którzy chcą jednocześnie przesyłać strumieniowo wideo HD, potrzebujesz szybkiego połączenia. Pomyśl o planie z przepustowością od 150 do 200 Mb/s.

Porozmawiaj z obecnym dostawcą usług internetowych

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej usługi internetowej, porozmawiaj z działem obsługi klienta swojego usługodawcy internetowego. Możesz rozwiązać swoje problemy za pomocą szybkiego telefonu. Niektóre firmy mogą oferować zniżkę lub pozwolić na zmianę planu, który odpowiada Twoim potrzebom.

Upewnij się tylko, że rozumiesz, co się stanie, gdy anulujesz usługę. W niektórych przypadkach, gdy zmieniasz dostawcę, możesz uiścić opłatę za wcześniejsze zakończenie.

Niektóre adresy e-mail są łączone za pośrednictwem dostawcy usług internetowych. Zaplanuj przekierowanie wiadomości e-mail na nowy adres lub poinformuj kontakt, że masz nową wiadomość e-mail.

Sprawdź swoje opcje internetowe

Kilku dostawców usług internetowych będzie świadczyć usługi tylko w kilku wybranych regionach. Jeśli chcesz się przełączyć, musisz zobaczyć, kto oferuje te usługi. W miastach takich jak Kielce większość mieszkańców powinna mieć możliwość łączenia się z Internetem światłowodowym, podczas gdy internet kablowy jest opcją dla mieszkańców przedmieść. Są też odległe części kraju które mogą mieć dostęp tylko do internetu satelitarnego. Zanim dokonasz zmiany, zapoznaj się ze wszystkimi opcjami internetowymi w swojej okolicy.

Weź pod uwagę obsługę i reputację dostawców

Chociaż możesz ulec pokusie znalezienia najtańszej oferty, często nie jest to najlepszy wybór. Niektóre tanie plany internetowe pozostawiają cię z nierównymi połączeniami. Może lepiej wydać kilka złotych więcej, aby uzyskać więcej za swoje pieniądze. Ważne jest, aby znaleźć godnego zaufania dostawcę Internetu. Po znalezieniu najlepszego dostawcy internetu przychodzi czas na zerwanie więzi z poprzednim. Zanim to zrobisz – upewnij się, że nowe połączenie działa.