Najciekawsze wydarzenia muzyczne w Krakowie – zobacz nasze propozycje na marzec

koncerty7

Marzec jest miesiącem, który jak żaden inny kojarzy się z tchnieniem świeżości – to w końcu czas zwiastujący wiosnę. By wiosna lepiej zagościła w sercach warto ciepły powiew połączyć z powiewem muzycznych inspiracji. A tych w tym roku nie zabraknie – wystarczy zerknąć na najciekawsze wydarzenia muzyczne w Krakowie i sprawić, by wiosna zaczęła się w najlepszym stylu.

Carlos Santana w Tauron Arenie

Są artyści, który przedstawiać nie trzeba. Do nich należy z pewnością Carlos Santana, który już 17 marca wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie mieszczącej się przy ulicy Stanisława Lema 7. Artysta będący prawdziwym gitarowym wirtuozem odwiedzi stolicę Małopolski w ramach trasy Miraculous 2020 World Tour. Carlos Santana jest muzykiem z ogromnym dorobkiem artystycznym, który tworzył w trakcie swojej już 50-letniej kariery na scenie muzycznej. W czasie wydarzenia przeniesie słuchaczy do początków i pamiętnego Woodstocka w 1969 roku, by następnie zgrabnie przejść przez kultowy album Abraxas oraz przypomnieć publiczności kawałki z krążka Supernatural.

Utwory znane fanom muzyka od lat to nie wszystko, czego można spodziewać się podczas krakowskiego występu. Tego wieczoru zabrzmią nie tylko ponadczasowe hity, ale i energetyczne kawałki pochodzące z albumu Africa Speaks wydanego w 2019 roku. To płyta okrzyknięta mianem najlepszego krążka od dziesięcioleci, pełna świeżości i potwierdzająca kunszt Santany. To jedno z wydarzeń w Krakowie, na którym musisz być.

Pierwszy Dzień Wiosny w stylu filmowym

Wagary to w tym roku mało prawdopodobna forma spędzenia Pierwszego Dnia Wiosny – tym razem to sobota. Krakowianie mają jednak szansę doświadczyć czegoś lepszego, bo 21 marca ponownie w Tauron Arenie będzie miał miejsce Koncert Muzyki Filmowej prezentujący utwory Wojciecha Kilara. To wyjątkowa okazja dla kinomanów i melomanów, by posłuchać suit orkiestrowych pochodzących z dzieł kinowych takich jak „Pan Tadeusz”, „Ziemia Obiecana”, „Przygody Pana Michała”, „Trędowata”, „Zemsta”, „Dracula”, „Pianista”, „Sami Swoi” czy „Rejs”. Dzieła wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara zostaną wykonane przez Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie, partie solowe zaśpiewają Jasin Rammal-Rykała oraz Anna Lasota, a za narrację odpowiedzialna będzie Magda Miśka-Jackowska. Koncert Muzyki Filmowej to prawdziwa gratka dla słuchaczy i możliwość przeniesienia się w muzyczny świat filmowy.

…lub w towarzystwie Ghostemane

Tego samego dnia w krakowskim klubie Kwadrat będzie można uczestniczyć w koncercie amerykańskiego artysty Ghostemane. To wyjątkowa okazja, by posłuchać na żywo artysty, który łączy wrażliwość emocjonalną z hip-hopem. Trasa koncertowa Hiadica Euro Tour pozwoli zapoznać się z twórczością Ghostemane w kameralnych warunkach zamiast na scenach festiwalowych. Szykuje się spora dawka emocji i niepowtarzalne widowisko artystyczne. Warto zanotować tę datę w kalendarzu.