Luksusowe materiały w twoim domu Poznaj najlepsze aranżacje krakowskich mieszkań i domów

luksusowe-materialy-inspiracje-z-miasta-krolow

Zapierające dech w piersiach aranżacje są na ogół przemyślaną kompozycją doświadczonego architekta wnętrz. Wymagają opracowania układu przestrzeni, ustalenia stylu przewodniego, do którego dobiera się materiały wykończeniowe, meble, dodatki i podkreślenia efektu końcowego oświetleniem czy kolorem. Jak zbudować luksus w swoim mieszkaniu czy w domu? Zobaczcie piękne aranżacje krakowskich wnętrz, dzięki którym nauczycie się tworzyć ponadczasową atmosferę w twoim wnętrzu za pomocą materiałów.

luksusowe-materialy-inspiracje-z-miasta-krolow

Kamienna trwałość twoich ścian i podłóg

Jednym z najbardziej prestiżowych materiałów wykończeniowych w nowoczesnych domach i mieszkaniach jest z pewnością kamień. W zależności od jego rodzaju i właściwości możemy użyć go w pomieszczeniach o odmiennych funkcjach. Naturalny kamień to nie tylko wytrzymałość i trwałość, ale również odporność na wilgoć czy nawet na uszkodzenia mechaniczne. Jego piękna struktura staje się z czasem coraz bardziej wyrazista, podkreślając status naszych wnętrz, które wręcz promieniują elegancją i smakiem.

W poniższej aranżacji widać jak kamień stanowi doskonałe dopełnienie aranżacji pałacowej, pełnej finezyjnych zdobień i detali, skomponowanej przez doświadczonego architekta wnętrz z Krakowa.

249-projektowanie-wnetrz

Do kuchni czy do łazienki najlepszy będzie granit, który jest odporny na działanie środków chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Na poniższej aranżacji łazienki można dostrzec marmur, który jest jednym z najmodniejszych kamieni w 2018 roku. Jest on jednym z bardziej wymagających materiałów podobnie jak trawertyn czy piaskowiec, które doskonale wręcz podkreślają reprezentacyjny charakter wnętrza. Na ścianach łazienki można również użyć ekskluzywnych płytek imitujących materiały szlachetne bądź prawdziwego onyksu, agatu czy innych kamieni szlachetnych. Co ważne, muszą one stanowić tło do przemyślanego i ekskluzywnego wyposażenia – pozłacane elementy to tylko jeden z naszych sprawdzonych pomysłów.

413-spa-luksus-prestiz-pokoje-kapielowe

406-lazienki-koncepcje-projektowanie-aranzacje

kamien-we-wnetrzach

Naturalne drewno od ścian po sufity

Trend na ekologię nie ominął również dekoratorów i projektantów wnętrz. Naturalne, niekiedy wręcz surowe drewno doskonale podkreśla charakter pomieszczenia i nadaje mu luksusowego, choć niebanalnego wykończenia. Jak widać na poniższej aranżacji mieszkania w Krakowie, parkiet z naturalnego drewna doskonale wpisuje się pałacowe wykończenie.

247-projektowanie-wnetrz-apartament-prezydenta

276-projektowanie-wnetrz

W bardziej klasycznych projektach najlepiej będzie wyglądał parkiet dębowy oraz drewniane elementy wyposażenia takie jak wykonane na zamówienie meble czy blaty.

Mówiąc jednak o konkretnych gatunkach drewna, w kuchni najlepszym rozwiązaniem będą jego twarde odmiany takie jak buk, dąb, jesion oraz egzotyczne teak, iroko czy merbau. Podłogi powinny być wykonane z podobnych gatunków, szczególnie jeśli będą umieszczone w wymagających pomieszczeniach. Meble z litego drewna sprawdzą się praktycznie w każdej nowoczesnej przestrzeni, której chcemy dodać wysmakowania. Wśród materiałów wykończeniowych, które jak widać na naszych projektach wnętrz w Krakowie pasują zarówno do lekkich nowoczesnych wnętrz, jak i wyszukanych, zdobionych pomieszczeń, króluje mahoń, teak czy nawet polski dąb. Gatunki egzotyczne posiadają piękne usłojenie, które podkreśla elegancję klasycznie urządzonych pomieszczeń i nadaje ekskluzywności nowoczesnym przestrzeniom.

155-apartament-debniki-krakow-salon-zdjecia

drewno-we-wnetrzach

Inne materiały w szlachetnym wnętrzu

W sypialni finezyjnie prezentują się wysokie zagłówki wykonane z nietypowych materiałów, które podkreślają styl wnętrza. Trendem we wzornictwie są również efektowne zagłówki z miękkich poduch obite wysokiej jakości tkaninami, które nadają wnętrzu wyjątkowej subtelności.

337-nowoczesne-francuskie-wnetrza-w-stylu-glamour

W nowoczesnym salonie warto postawić na akcenty z wyszukanych materiałów – naturalnej skóry, miedzi czy nawet mosiądzu, które mogą zdobić ściany czy nawet sufity. Innym sposobem na wykreowanie reprezentatywnej przestrzeni są wysokogatunkowe tkaniny takie jak kaszmir czy jedwab, które mogą spływać z karniszy w formie zasłon okiennych. W naszych aranżacjach wnętrz w Krakowie stosujemy również popularne materiały takie jak szkło czy stal, które wpływają na niepowtarzalny klimat. Powinny być jednak wzbogacone dodatkiem czegoś wysumblimowanego – pięknego parkietu, elementów kamiennych czy dodatkowych zdobień, wprowadzających nas w wysublimowany świat arystokracji.

309-rynek-krakow-projekty-mieszkan

inne-materialy

Szlachetne materiały dobrane przez projektanta

Projektowanie wnętrz z użyciem luksusowych materiałów w domu ma ogromny wpływ na końcowy odbiór przestrzeni. Ich wyjątkowość nie zależy tylko od ceny i wyglądu, ale również pochodzenia – tylko wysokogatunkowe tkaniny, kamień czy naturalne drewno powinno stanowić fundament wyszukanej aranżacji wnętrza. Pamiętajmy o tym, że same szlachetne materiały to nie wszystko – najważniejsza jest wizja architekta wnętrz, który zamieni każdą pospolitą przestrzeń na ponadczasową wizję spełniającą marzenia domowników.