Jak młode Krakowianki godzą pracę z wychowaniem dziecka?

Working-Mum-juggling

Czy można pogodzić pracę z wychowywaniem dzieci? Czy decyzja o założeniu rodziny musi oznaczać dla kobiety rezygnację z kariery zawodowej? Jasne, że nie! Przykładem są młode Krakowianki, które dzięki dobrej organizacji spełniają się nie tylko w pracy, ale przede wszystkim w roli mamy. Zastanawiasz się, jak udało im się to osiągnąć? Dowiesz się z tego z poniższego artykułu

Dobra organizacja to podstawa

Jak wskazują młode mamy z Krakowa, kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobra organizacja i podział obowiązków domowym. Skoro oboje rodziców pracuje, to mogą dzielić się po równi obowiązkami. Tatusiowi nie spadnie korona z głowy, jeśli zrobi zakupy, odkurzy mieszkanie lub wyjdzie na spacer z maluchem, by mama mogła w tym czasie ugotować obiad. Z pewnością na początku mogą mieć trudności z zaakceptowaniem nowej sytuacji, lecz z czasem się przyzwyczają i zaangażują tak samo, jak matki.

Nie słuchają rad „mądrzejszych”

Wiele osób uważa się za ekspertów w tematyce wychowywania dzieci. Próbują pouczać i dawać złote rady, lecz te rozwiązania, które sprawdziły się u nich, wcale nie muszą okazać się skuteczne w naszym przypadku i tego świadomość mają młode mamy z Krakowa. Co zyskają po tym, że przestudiują tony poradników? Tylko zmarnują czas, który mogłyby poświęcić na zabawę z dziećmi lub ciekawszą książkę. Przecież te „złote rady” wcale nie są im potrzebne. Każda mama ma swój rozum, wie też, co będzie najlepsze dla niej oraz dla dzieci. Warto uwierzyć w swój instynkt macierzyński i kierować się tym, co podpowiada nam intuicja, a jeśli pojawią się wątpliwości, to lepiej skonsultować to z mężem, niż z poradnikiem.

Zakupy przez Internet

Aby jak najlepiej zorganizować swój czas, Krakowianki robią większość zakupów przez Internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba biegać po sklepach w poszukiwaniu potrzebnych produktów. Wystarczy nam komputer, dostęp do Internetu i wygodny kącik. Zakupy przez Internet można zrobić w przerwie na lunch lub w domu, kiedy maluch śpi. W sieci możemy kupić praktycznie wszystko – od artykułów spożywczych, po kosmetyki, czy gadżety i artykuły dla dzieci – jak np. wózek, dostawka do wózka, nosidełka, gryzaki oraz grzechotki.

Wsparcie ze strony rodziny

Krakowianki łączące pracę z macierzyństwem nie boją się także prosić o wsparcie ze strony rodziny. Szczególnie pomocni okazują się dziadkowie, rodzeństwo oraz bliscy przyjaciele. Jeśli tylko mogą, chętnie pomagają w opiece nad dziećmi, ponieważ są w stanie zrozumieć, że mama żyjąca w XXI również zasługuje na spełnienie w pracy. Poza tym nie ukrywajmy, kto lepiej zajmie się dziećmi, niż nasi bliscy? Będąc w pracy, każda mama wie, że ich pociechy znajdują się pod dobrą opieką.

Żłobek lub przedszkole

Bez żłobków i przedszkoli większość mam nie dałaby sobie rady, bo niestety nie wszystkie mają taki komfort, że jej bliscy mogą się zajmować bez przerwy dziećmi, kiedy one pracują. Wtedy rozwiązaniem jest powierzenie dzieci pod opiekę wyspecjalizowanych placówek. Niemowlęta zwykle wędrują do żłobka, a starsze dzieci do przedszkola.