Lato w mieście – jak Krakowianie umilają sobie ten czas? 

pexels-photo-478473

Lato w mieście nie musi być nudne i pozbawione atrakcji, szczególnie wtedy, gdy mieszka się w tak dużym mieście jak Kraków. Bez problemu można sobie zorganizować ciekawe wypady nad wodę, na łono natury czy na zwiedzanie ciekawych miejsc w pobliżu miasta. Jeśli więc nie wybieramy się na egzotyczne urlop w ciekawe miejsca, warto w pobliżu Krakowa szukać form wypoczynku, które najbardziej nam odpowiadają. Aby atrakcyjnie spędzać czas, nie trzeba nawet wyjeżdżać z miasta.

Aby latem cieszyć się życiem i aktywnością, bardzo często trzeba szukać miejsc, w których można skorzystać z kąpieli w chłodnej wodzie oraz z wielu innych aktywnych atrakcji. Nie powinno być z tym większego problemu – w Krakowie sporo jest pływalni oraz wodnych centrów rozrywki, w których można spędzić czas samodzielnie lub ze swoimi pociechami. Wyprawa na basen to zdecydowanie dobre rozwiązanie w najbardziej gorące dni, gdy za oknem żar leje się z nieba i nie ma się ochoty na bardziej zaawansowane aktywności. Warto więc nawet wykupić karnet i w razie potrzeby chodzić na basen codziennie. Przyda się nie tylko jako sposób na ochłodę, ale również jako forma zadbania o dobrą kondycję i sylwetkę.

Warto postawić basen na własnej posesji

W ostatnich latach można zauważyć, że coraz więcej osób organizuje sobie centra rozrywki i miejsca codziennej aktywności na swoich posesjach czy w ogrodach. Kto ma duży i przestronny ogród, a w nim dużo cienia, nie musi nawet wychodzić z domu, aby ciekawie wypocząć, zrelaksować się i naładować akumulatory. Wielu właścicieli posesji decyduje się też na własny basen w ogrodzie, który w dzisiejszych czasach nie jest ani synonimem luksusu, ani inwestycją, na którą mogą sobie pozwolić jedynie osoby o bardzo zasobnym portfelu. Niewielki, przydomowy basen można bez problemu wybudować już za kilkanaście tysięcy złotych, co jest kwotą, na którą może sobie pozwolić większość mieszkańców domów jednorodzinnych. Co więcej, na rynku basenów przeznaczonych na prywatne posesje wybór jest na tyle duży, że każdy bez problemu znajdzie taki basen, który w stu procentach spełni jego oczekiwania i potrzeby, a także będzie na miarę możliwości finansowych.

Baseny w ogrodzie mają wiele twarzy

Nauka pływania dla dzieci w ChełmcuBudowa basenu w ogrodzie wymaga sporych nakładów czasu i pracy, jednak na samym wstępie warto rozważyć, czy w ogóle możemy sobie na coś takiego pozwolić na naszej posesji. Wykonanie basenu tradycyjnym sposobem wymaga bowiem wykopania odpowiednio dużej dziury w siebie, wzmocnienia jej, zabetonowania niecki basenowej oraz wyłożenia jej płytkami. Aby taki basen się sprawdził, musi mieć co najmniej kilka na kilka metrów, im będzie większym, tym lepiej. Jeśli posesja nie stwarza warunków do wykonania takiego basenu, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości, jakie dają nam producenci nowoczesnego sprzętu. W niewielkich ogrodach czy na posesjach, w których nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeń, dobrze sprawdzają się baseny stelażowe czy rozporowe, które stawia się na gruncie, wypełnia wodą i można z nich od razu korzystać. Są one wygodne w użytkowaniu, a przy tym składane – po sezonie można je złożyć i bez problemu przechować w zamkniętym pomieszczeniu do kolejnego roku. Owszem, w takich basenach raczej nie podszkolimy umiejętności pływackich, gdyż są do tego zbyt małe, jednak doskonale sprawdzą się jako sposób na ochłodę w upalny dzień w czasie lata w mieście.