Które serwisy społecznościowe warto odwiedzić szukając pracy w Krakowie?

images (1)

Szukanie zatrudnienia z roku na rok zyskuje coraz to nowsze kanały i sposoby komunikacji z pracodawcą. Jeszcze do niedawna firmy poszukujące pracowników wybierały ogłoszenia w urzędach pracy czy gazetach, dziś zdecydowanie stawiają na możliwości, jakie dają nowoczesne kanały internetowe. Niekoniecznie tylko serwisy i portale ogłoszeniowe.

Szukasz pracy w Krakowie? Jeśli masz umiejętności, kwalifikacje i doświadczenie, raczej nie zajmie to dużo czasu. W dużych miastach bezrobocie jest praktycznie na poziomie minimalnym i każdy, kto faktycznie chce pracować, bez problemu znajdzie zatrudnienie i to takie, które będzie odpowiadało jego oczekiwaniom finansowym. Jeśli więc skończyłeś szkołę czy studia, zwolnił Cię były pracodawca czy chcesz po prostu wypróbować inną drogę zawodową – żaden problem. Poszukiwanie pracy nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Warto zajrzeć między innymi na https://szukampracy.pl/kalkulator, gdzie można między innymi znaleźć aktualne stawki dla pracowników w różnych branżach oraz całe mnóstwo świeżych ogłoszeń o pracę z różnych branż i różnych regionów kraju. W poszukiwaniu zatrudnienia warto również zajrzeć na serwisy społecznościowe – to obecnie prawdziwa kopalnia ciekawych ofert pracy.

Media społecznościowe trafiają do odbiorców docelowych

Sklep SzybkiFejm - kampanie social mediaNajbardziej popularnym serwisem, wykorzystywanym do umieszczania ogłoszeń o pracę, jest oczywiście Facebook. Można tu znaleźć firmy poszukujące pracowników w różnych branżach. FB jest szybkim i bezproblemowym sposobem dotarcia do przyszłego pracownika. W wielu branżach daje o wiele więcej możliwości niż tradycyjne serwisy ogłoszeniowe. Wystarczy podać za przykład grupy tematyczne, gromadzące osoby z poszczególnych branż. W takich zamkniętych grupach o wiele łatwiej jest znaleźć nowego, wykwalifikowanego pracownika niż na zwykłych portalach ogłoszeniowych, gdy anons daje się praktycznie w ciemno i osoby, które go czytają mogą nie być zainteresowane. Na grupach tematycznych w mediach społecznościowych można natomiast mieć pewność, że ogłoszenie trafi w stu procentach do osób związanych z branżą. Wystarczy prosty rachunek prawdopodobieństwa, by mieć pewność, że szybko nowy i dobry pracownik znajdzie się właśnie tu.

Social media to niemal nieograniczone możliwości zawodowe