Jakie ciekawe oferty ubezpieczeń turystycznych znajdziesz w Krakowie?

istock_24576844_og_u_travel_insurance_1200x630

Człowiek – będący w ciągłym ruchu – podlega różnym zdarzeniom, które wcale nie muszą być przyjemne. Wręcz przeciwnie – mogą być bardzo niebezpieczne, ze względu na swoją intensywność – jak np. wypadki komunikacyjne, zdarzenia związane z nagłą napaścią osób trzecich, lub zwykłą – ale często bolesną i nieprzyjemną – kradzieżą. W życiu człowieka zdarzają się również choroby, które potrafią męczyć go latami. Niestety – nie da się całkowicie wyeliminować tych zdarzeń. Często nie da się ich też uniknąć.

Oczywiście, jeśli w zimie nie wejdziemy na kruchy lód i nie zapragniemy poślizgać się trochę, możemy uniknąć poważnego wypadku, lub nawet śmierci. Wypadki mają to do siebie, że nie wszystkie da się przewidzieć. Zazwyczaj zdrowy rozsądek zwycięża, jednak często (z różnych przyczyn) po prostu go nie używamy. Tak się dzieje szczególnie podczas wyjazdów, wakacji, ferii, a także podczas samej podróży do tych miejsc. Nawet rozsądnie planując, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Poza tym niektóre zdarzenia zupełnie od nas nie zależą. Np. jadąc autobusem turystycznym, to kierowca jest odpowiedzialny za przebieg trasy. Co może poradzić pasażer, jeśli nagle autobus wpadnie w poślizg? To dlatego jest bardzo wiele zdarzeń, na które po prostu nie mamy wpływu i nie możemy ich uniknąć. Co zatem można zrobić?

Ubezpieczenie NNW (od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)

Jakkolwiek, w życiu prywatnym i zawodowym większość z nas posiada odpowiednie ubezpieczenia, tak już w czasie wakacji, wczasów itp. – takich ubezpieczeń nie mamy. A przecież nie trzeba wiele pieniędzy, aby takie ubezpieczenia zawrzeć – np. na czas urlopu – czyli na konkretną ilość dni. Zazwyczaj, takie ubezpieczenie kosztuje zaledwie kilka złotych dziennie, więc nie wchodzą tu w grę jakieś olbrzymie pieniądze. Jest to praktyczny dodatek do urlopu, zapewniający nam ewentualną pomoc ubezpieczyciela. Oczywiście, zawierając ubezpieczenie nie unikniemy wypadku, jeśli ma się on np. zdarzyć, lub co gorsza go sprowokujemy. Ale samo ubezpieczenie daje nam taką gwarancję pomocy w czasie, kiedy ulegliśmy wypadkowi, czy ktoś nas okradł, lub co gorsza pobił i zabrał cały – zabrany na urlop – dobytek. Chodzi tu szczególnie o dokumenty, karty kredytowe, samochód, czy gotówkę, lub biżuterię.

Co oferują takie ubezpieczenia?

Jeśli chodzi o polisy turystyczne, zapewniają one przede wszystkim zwrot kosztów leczenia. Mogą również zabezpieczyć bagaż i dać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Czyli – jeśli przez przypadek doprowadzimy kogoś do uszkodzenia ciała, ubezpieczyciel zwróci wszystkie koszty leczenia tej osobie – także za przypadkowo uszkodzone mienie. Taką umowę ubezpieczenia można także wypowiedzieć, należy tylko zapoznać się z warunkami, czyli, jak takie wypowiedzenie OC powinno wyglądać i co powinniśmy zrobić, aby zgodnie z umową doprowadzić je do końca. Jadąc na wakacje, warto zapoznać się z ofertami polis turystycznych, gdyż przede wszystkim poczujemy się z nimi bezpieczniej.