Gdzie robić zakupy w Krakowie: w supermarkecie czy w małych sklepach?

289c0f8b3deb624c0b604aa72e948579--deli-shop-small-shops

Trudno powiedzieć jednoznacznie, gdzie najlepiej jest robić zakupy. Istnieje wiele dobrych i złych stron zarówno supermarketów, jak i sklepów które można spotkać na rogu w Krakowie. Dla wielu ludzi zakupy to ciężka praca, coś nudnego, niczym prace domowe. Dla innych zakupy to zabawa i relaks, ucieczka od pracy. Ale pytanie brzmi: Gdzie należy robić zakupy? W dużym supermarkecie czy w małym sklepie narożnym. Istnieją zalety i wady obu typów sklepów.

Kiedy do sklepiku?

Personel w sklepach rogowych jest bardzo miły. Ludzie, którzy sprzedają w tych sklepach znają większość swoich klientów. Mogą ci doradzić, co kupić, wiedzą, jakie są Twoje ulubione produkty. Jeśli zdarzy się, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby coś kupić, mogą pozwolić Ci zapłacić za to później. Możesz zawsze porozmawiać z personelem i możesz mieć pewność, że kupujesz świeże produkty. Największą wadą zakupów w krakowskich sklepikach jest to, że nie ma tak tak wielu różnych produktów, jak w supermarketach.

Kiedy do supermarketu?

Jeśli masz jakieś specjalne potrzeby i życzenia, lepiej pójdź do supermarketu, których w Krakowie nie brakuje. Jeszcze lepiej zrobisz jeśli wcześniej zajrzysz na stronę www.znajdzpromocje.pl gdzie są aktualne gazetki lokalnych supermarketów z najlepszymi ofertami Supermarket jest większy niż sklep narożny i jest lepiej wyposażony. Więcej ludzi chodzi do tego rodzaju sklepu. Każdy jest anonimowy dla asystenta sklepu i ogólnie ceny są niższe. Konkurencja supermarketów jest bardzo dobra dla klienta. Pomimo tych zalet, supermarket ma również kilka wad. Wiele produktów nie jest świeżych. Są one wystawiane na półkach oczekując na klienta, dlatego czasami są tam przez bardzo długi czas i nierzadko zdarza się,że nawet po dacie sprzedaży. Duży sklep zwykle może pozwolić sobie na zatrudnienie specjalistów, którzy dostarczą specjalistycznej wiedzy na temat różnych produktów.

salad-2068220__340W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie nasze życie bez zakupów w supermarketach. Od momentu, gdy kupujący wyskakują z samochodu lub wyjeżdżają autobusem, który dowiezie ich do domu towarowego, wchodzą zwykle w nastrój odprężenia. Miła muzyka jest wszędzie, kamery zabezpieczają każdy centymetr sklepu. I wszędzie jest tak czysto, w tym gigantycznym budynku, szczególnie powietrze które jest stale odnawiane przez niestrudzone systemy klimatyzacji. Jednak jednym z podstawowych powodów popularności supermarketów jest olbrzymia różnorodność marek, które można znaleźć pod jednym ogromnym dachem.

Polecane krakowskie sklepiki lokalne:

• Lokalne Przysmaki – zdrowe, ekologiczne produkty/Polska
• Zdrowa żywność – sklep, Rzeźnicza 1, 33-332 Kraków

Polecane krakowskie supermarkety:

• Tesco ul. Józefa Wybickiego 10, Kraków
• Carrefour ul. Galeria Krakowska, Pawia 5, 31-154 Kraków
• Piotr i Paweł ul. Lubostroń 15, 30-383 Kraków

Podsumowując, zarówno supermarkety jak i małe sklepy w Krakowie mają wiele zalet i wad. Najlepiej wybrać jeden bądź drugi, w zależności od rodzaju produktu, jaki chce się kupić. Dla każdego na pewno znajdzie się coś odpowiedniego!